Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Benedykta XVI do Stanów Zjednoczonych Ameryki (15-21 kwietnia 2008 r.)
Benedykt XVI

Wiara pomaga widzieć życie tak, jak je widzi Bóg

Spotkanie z osobami niepełnosprawnymi w Seminarium św. Józefa. 19 kwietnia 2008 — Nowy JorkEminencjo, ekscelencjo, drodzy przyjaciele!

Cieszę się, że przy tej sposobności mogę spotkać się z wami na parę chwil. Dziękuję kard. Eganowi za słowa powitania, a w szczególności dziękuję waszym przedstawicielom za życzliwe słowa i za podarowane mi prace. Chcę, byście wiedzieli, że spotkanie z wami sprawia mi dużą radość. Proszę was, byście przekazali moje pozdrowienia swoim rodzicom, krewnym, nauczycielom i opiekunom.

Bóg pobłogosławił was życiem, a także dał wam różne dary i talenty. Dzięki nim możecie na różne sposoby służyć Jemu oraz społeczeństwu. Chociaż wkład jednych ludzi wydaje się wielki, a innych skromniejszy, świadectwo naszego trudu zawsze będzie dla każdego znakiem nadziei.

Czasem niełatwo jest znaleźć uzasadnienie czegoś, co wydaje się jedynie trudnością do przezwyciężenia lub nawet cierpieniem, które przychodzi znosić. Jednakże wiara pomaga nam wyjść poza nasz własny horyzont i ujrzeć życie tak, jak je widzi Bóg. Bezwarunkowa miłość Boga, która dosięga każdą osobę, wskazuje na sens i cel całego ludzkiego życia. Poprzez krzyż Jezus naprawdę przyciąga nas do swej zbawczej miłości (por. J 12, 32), a czyniąc to, ukazuje nam drogę, jaką mamy przed sobą — drogę nadziei, która przemienia nas wszystkich, byśmy także i my nieśli nadzieję i miłość innym.

Kochani przyjaciele, zachęcam was, byście codziennie modlili się za świat. Jest tak wiele intencji i tak wielu ludzi, za których możecie się modlić; także za tych, którzy jeszcze nie poznali Jezusa. Proszę was również, byście wciąż modlili się za mnie. Jak wiecie, właśnie obchodziłem kolejne urodziny. Czas płynie!

Jeszcze raz dziękuję wam wszystkim, również Młodzieżowemu Chórowi z katedry św. Patryka i członkom Archidiecezjalnego Chóru Osób Niesłyszących. Na znak mocy i pokoju, a także wielkiej miłości w naszym Panu udzielam wam, waszym rodzinom, nauczycielom i opiekunom mojego apostolskiego błogosławieństwa.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Ameryka choroba cierpienie Stany Zjednoczone USA Nowy Jork niepełnosprawność sens cierpienia niepełnosprawni Benedykt XVI podróż do USA
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W