reklama

Maryi zawierzam wielkie intencje Kościoła i świata

Przesłanie z okazji 25 rocznicy zamachu na Jana Pawła II, 13.05.2006

13 maja 2006 r., w 89. rocznicę objawienia Matki Bożej w Fatimie i 25. rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II, kard. Camillo Ruini przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w Bazylice św. Piotra. Z tej okazji została przywieziona do Watykanu figura Matki Bożej Fatimskiej. Do pielgrzymów przybyłych na uroczystości Ojciec Święty skierował przesłanie następującej treści:

Czcigodny Brat
Kard. Camillo Ruini
Wikariusz generalny
dla diecezji rzymskiej

Z radością przyłączam się do wszystkich, którzy gromadzą się dziś na placu św. Piotra wokół figury Matki Bożej Fatimskiej, by zawierzyć wstawiennictwu Maryi wielkie intencje Kościoła i świata. Przed 25 laty na tym właśnie placu św. Piotra został ciężko zraniony Sługa Boży Jan Paweł II. Od dziś będzie upamiętniać to dramatyczne wydarzenie płyta z białego marmuru, umieszczona z inicjatywy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego dokładnie tam, gdzie doszło do zamachu.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam, w szczególności czcigodnych braci kardynałów i biskupów uczestniczących w uroczystości. Z serca dziękuję pomysłodawcom i realizatorom tej inicjatywy, która świadczy o tym, jak bardzo odczuwana jest obecność Maryi i jak żywa jest w Kościele pamięć o umiłowanym Janie Pawle II, szczególnie wśród chrześcijańskiej wspólnoty Rzymu.

Niech Maryja czuwa nad pasterzami i nad ludem chrześcijańskim; niech prowadzi narody ku pełnemu wypełnieniu woli Pana i niech wyjedna wszystkim pokój: pokój w sercach, w rodzinach i między narodami. Oby orędzie fatimskie było coraz lepiej przyjmowane, rozumiane i realizowane w życiu każdej wspólnoty.

W tym duchu udzielam Tobie, czcigodny Bracie, i wszystkim obecnym serdecznego błogosławieństwa. Niech Matka Chrystusa otacza opieką Rzym, Kościół i cały świat!

Watykan, 13 maja 2006 r.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama