Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Papież Franciszek

Jak pięknie jest uzyskać przebaczenie

Streszczenie homilii w Domu św. Marty - 26 marca 2013Rano Papież odprawił Mszę św. z kapłanami pracującymi w Sekretariacie Stanu i w innych dykasteriach Kurii Rzymskiej, mieszkającymi w Domu św. Marty, którzy poprzedniego dnia powrócili do swoich pokoi, zajmowanych przez kilka tygodni przez kardynałów przybyłych na konklawe.

Komentując pokrótce fragment Ewangelii św. Jana (13, 21-33. 36- -38), w którym Jezus mówi o zdradzie Judasza i przypomina Piotrowi, że się Go zaprze trzy razy, Papież podzielił się z obecnymi swoimi refleksjami na temat «dwóch słów»: nocy i słodyczy przebaczenia Chrystusa. Kiedy Jezus wyszedł z Wieczernika, była noc. Ojciec Święty podkreślił, że noc panowała na zewnątrz i w Jego wnętrzu. Lecz, przypomniał, jest też inna noc, noc «tymczasowa», którą wszyscy znają i w której poza ciemnością jest zawsze nadzieja. Jest to noc grzesznika, który spotyka na nowo Jezusa, Jego przebaczenie, «zaznaje pieszczoty Pana». Papież Franciszek zachęcił do otworzenia serca, aby zasmakować «słodyczy» tego przebaczenia. Tej samej dobroci, z jaką Jezus patrzył na Piotra, który się Go zaparł. «Pięknie jest być świętymi — zakończył — ale pięknie jest też uzyskać przebaczenie».


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: grzech przebaczenie grzesznik noc Judasz Homilia w domu św. Marty
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W