Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

List do prof. Giovanniego Marii Viana, dyrektora seniora L'Osservatore Romano

Papież Franciszek

List do prof. Giovanniego Marii Viana

List do prof. Giovanniego Marii Viana - foto
Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber

18 grudnia 2018 r. Papież Franciszek mianował prof. Giovanniego Marię Viana dyrektorem seniorem dziennika «L'Osservatore Romano». Poniżej zamieszczamy list, który napisał do niego 22 grudnia.

Do Szanownego Pana Profesora Giovanniego Marii Viana

W momencie gdy po latach wielkodusznej pracy, związanej z wielką odpowiedzialnością, kończy Pan pełnienie funkcji Dyrektora «L'Osservatore Romano», pragnę wyrazić Panu najgłębszą wdzięczność za miłość i troskę, które wkładał Pan w realizowanie tego ważnego zadania.

Został Pan wezwany przez mojego Czcigodnego Poprzednika Benedykta XVI do pełnienia służby w dziedzinie bardzo delikatnej i ważnej dla Stolicy Apostolskiej i, wykonując swoje obowiązki w sposób kompetentny, wykazał się Pan wielkim profesjonalizmem, umacnianym przez przykładną wierność Magisterium, oraz przez konsekwentne zaangażowanie chrześcijańskie.

Pragnę podziękować Panu przede wszystkim za cenną współpracę i ustawiczną gotowość, którą wykazał Pan, starając się wspierać wprowadzanie reform, przeze mnie zainicjowanych, a które dotyczą w szczególności dziedziny przekazu. Jestem naprawdę wdzięczny za wierność w przekazywaniu słowa Papieża.

Jako badacz historii Kościoła, a także dzięki swojemu doświadczeniu profesora filologii patrystycznej wniósł Pan ważny wkład w podnoszenie jakości informacji i dał Pan wiele miejsca głosom, które zasługują na to, by były słuchane we wspólnocie kościelnej. Niech świadomość, że nie szczędząc sił, poświęcił Pan wszystkie swoje energie wykonywaniu zadania, które zostało Panu powierzone, napełnia Pana duszę radością i pokojem, tak jak moją napełnia satysfakcja, bo jestem pewien, że będę mógł dalej liczyć na Pana wsparcie modlitwą i radą.

Dlatego z przyjemnością życzę Panu wszelkiego dobra i pomyślności w Bogu, modląc się o obfitość łask i pociechy dla Pana i dla Pana bliskich.

Zawierzając Pana specjalnej opiece i wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, świętych apostołów Piotra i Pawła, z serca udzielam Panu, z życzeniem bogatego wynagrodzenia od Boga i jako zadatek mojej braterskiej bliskości, Apostolskiego Błogosławieństwa, dodając serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Watykan, 22 grudnia 2018 r.

Papież Franciszekopr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: historia Kościoła patrystyka dziennikarz L'Osservatore Romano redaktor redakcja Giovanni Maria Vian
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W