Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Słowa przed modlitwą «Regina caeli» w Blaju – Podróż Apostolska do Rumunii, 2.06.2019

Papież Franciszek

Zawierzam was wszystkich Maryi

Zawierzam was wszystkich Maryi - foto
Autor/źródło: Maciej Górnicki

Podróż Apostolska Papieża Franciszka do Rumunii (31 maja — 2 czerwca 2019 r.)

2 VI 2019 — Słowa przed modlitwą «Regina caeli» w Blaju

Na zakończenie Mszy św., przed udzieleniem błogosławieństwa, Papież przewodniczył modlitwie maryjnej, którą poprzedził następującymi słowami:

Drodzy Bracia i Siostry!

Przed zakończeniem tej Boskiej Liturgii pragnę raz jeszcze pozdrowić was tu obecnych i tych, których spotkałem w tych dniach, i podziękować wszystkim za serdeczne przyjęcie. Z szacunkiem pozdrawiam pana prezydenta Republiki i innych przedstawicieli władz i wyrażam szczerą wdzięczność za owocną współpracę w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej mojej wizyty. Jestem wdzięczny Wielce Błogosławionemu Patriarsze Danielowi, Świętemu Synodowi, duchowieństwu i wiernym Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego, którzy przyjęli mnie po bratersku! Niech Pan błogosławi ten starożytny i wspaniały Kościół i niech wspiera go w jego misji. [Oklaski]. Braterskie oklaski dla nich wszystkich!

Kieruję pełne miłości i wdzięczności pozdrowienia do Wielce Błogosławionego kard. Luciana Mureşana. Pozdrawiam wiernych Kościoła katolickiego, biskupów, kapłanów, zakonników i wiernych świeckich z Bukaresztu i Jass, a także licznych pielgrzymów z Şumuleu Ciuc. Dziękuję Panu, który dał mi możliwość modlenia się z wami i wsparcia waszego zaangażowania w ewangelizację i dawanie świadectwa miłości. Tu, w Blaju, na ziemi męczeństwa, wolności i miłosierdzia, składam hołd wam, dzieciom Kościoła greckokatolickiego, którzy od trzech wieków z apostolską gorliwością dajecie świadectwo waszej wierze.

Niech Dziewica Maryja roztacza swoją macierzyńską opiekę nad wszystkimi obywatelami Rumunii, którzy na przestrzeni dziejów zawsze ufali w Jej wstawiennictwo. Jej powierzam was wszystkich i proszę Ją, aby was prowadziła na drodze wiary, abyście zmierzali ku przyszłości autentycznego postępu i pokoju oraz przyczyniali się do budowania coraz bardziej sprawiedliwej, zgodnej i braterskiej ojczyzny.

Regina caeli...

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wolność naród Maryja męczeństwo Kościół greckokatolicki Rumunia Blaj
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W