Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Papież Franciszek

Zbiórka dla Ukrainy

Słowa Papieża przed modlitwą «Regina caeli» 3 kwietnia 2016W tym dniu, stanowiącym jakby centrum Roku Świętego Miłosierdzia, moje myśli kierują się ku wszystkim społecznościom, które są najbardziej spragnione pojednania i pokoju. Tu, w Europie, myślę w szczególności o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach, gdzie toczą się walki, które już spowodowały śmierć wielu tysięcy osób, oraz o tych — ponad milionie — których skłoniła do opuszczenia tych ziem nadal utrzymująca się poważna sytuacja. Dotyka ona zwłaszcza osób starszych i dzieci. Oprócz towarzyszenia im stale myślą i modlitwą postanowiłem zorganizować pomoc humanitarną dla nich. W tym celu we wszystkich kościołach katolickich Europy w niedzielę 24 kwietnia zostanie przeprowadzona specjalna zbiórka pieniędzy. Zachęcam wiernych do włączenia się w tę inicjatywę poprzez hojny wkład. Ten akt miłosierdzia ma nie tylko ulżyć w cierpieniach materialnych, ale także być wyrazem bliskości i solidarności mojej osobistej i całego Kościoła. Gorąco pragnę, aby gest ten dopomógł w bezzwłocznym umacnianiu pokoju oraz poszanowania prawa na tej tak bardzo doświadczanej ziemi.

Modląc się o pokój, pamiętajmy, że jutro przypada Światowy Dzień Działań Zapobiegających Minom Przeciwpiechotnym. Zbyt wiele osób jest nadal zabijanych bądź okaleczanych przez tę straszliwą broń, a odważni mężczyźni i kobiety narażają życie, aby oczyszczać zaminowane tereny. Ponówmy, proszę, zaangażowanie na rzecz świata bez min.

Na zakończenie kieruję pozdrowienia do was wszystkich, którzy uczestniczyliście w tej celebracji, a szczególnie do grup, które pielęgnują duchowość Bożego Miłosierdzia.

Wszyscy razem zwróćmy się w modlitwie do naszej Matki.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pojednanie pokój Ukraina wojna pomoc humanitarna miłosierdzie Boże uczynki miłosierdzia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W