Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Papież Franciszek

Duchowa obecność Maryi pośród nas

Rozważanie przed modlitwą "Regina Caeli" 5 maja 2013W tej chwili głębokiej jedności w Chrystusie odczuwamy także żywą obecność duchową Dziewicy Maryi pośród nas. To obecność matczyna, rodzinna, szczególnie dla was, którzy należycie do bractw. Miłość do Matki Bożej jest jedną z cech pobożności ludowej, która powinna być doceniana i dobrze ukierunkowana. Dlatego zachęcam was do rozważania ostatniego rozdziału Konstytucji o Kościele Lumen gentium Soboru Watykańskiego II, który mówi właśnie o Maryi związanej z tajemnicą Chrystusa i Kościoła. Jest tam stwierdzenie, że Maryja «postępowała naprzód w pielgrzymce wiary» (n. 58). Drodzy przyjaciele, w Roku Wiary pozostawiam wam tę ikonę Maryi pielgrzymującej, która idzie za swym Synem Jezusem i poprzedza nas wszystkich na drodze wiary.

Święta wielkanocne w Kościołach Wschodu

Dzisiaj Kościoły Wschodu, które posługują się kalendarzem juliańskim, obchodzą święta wielkanocne. Pragnę przesłać tym naszym braciom i siostrom specjalne pozdrowienie, jednocząc się z nimi całym sercem w głoszeniu radosnej nowiny: Chrystus zmartwychwstał! Zgromadzeni na modlitwie wokół Maryi, prosimy Boga o dar Ducha Świętego, Parakleta, aby pocieszał i umacniał wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy świętują Wielkanoc pośród prób i cierpień, i prowadził ich drogą pojednania i pokoju.

Beatyfikacja Franciszki de Paula De Jesús

Wczoraj w Brazylii została ogłoszona błogosławioną Franciszka de Paula De Jesús, nazywana Nhá Chica. Jej proste życie było całkowicie poświęcone Bogu i miłosierdziu, tak że była nazywana «matką ubogich». Łączę się z Kościołem w Brazylii, radującym się z powodu tej świetlanej uczennicy Pana.

Na zakończenie Papież Franciszek powiedział:

Witam serdecznie wszystkich obecnych członków bractw, przybyłych z wielu krajów. Dziękuję za wasze świadectwo wiary! Witam również grupy parafialne i rodziny, a także uczestników wielkiej parady różnych zespołów muzycznych i członków stowarzyszeń Schützen (Strzelców) z Niemiec.

Specjalne pozdrowienie kieruję dziś do stowarzyszenia «Meter» w dniu poświęconym dzieciom — ofiarom przemocy. Jest to dla mnie okazja, by pomyśleć o tych, którzy ucierpieli i cierpią z powodu nadużyć. Pragnę ich zapewnić, że są obecni w mojej modlitwie, ale chciałbym też powiedzieć dobitnie, że wszyscy musimy angażować się wyraźnie i odważnie, aby każda osoba ludzka, a zwłaszcza dzieci, które należą do kategorii najbardziej bezbronnych, była zawsze broniona i chroniona.

Chcę także dodać otuchy osobom cierpiącym na nadciśnienie płucne i ich rodzinom.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja wiara Lumen gentium pielgrzymka wiary Franciszka de Paula de Jesus strzelcy

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W