Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" w Niedzielę Palmową 14.04.2019

Papież Franciszek

Różaniec w intencji pokoju w Ziemi Świętej

Różaniec w intencji pokoju w Ziemi Świętej - foto
Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki

14 IV 2019 — Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański

Przed udzieleniem błogosławieństwa Papież odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra modlitwę «Anioł Pański».

Drodzy Bracia i Siostry!

Pozdrawiam was wszystkich, którzy uczestniczyliście w tej uroczystości, i tych, którzy połączyli się z nami za pośrednictwem różnych środków przekazu. Tym pozdrowieniem obejmuję wszystkich ludzi młodych, którzy dzisiaj, zgromadzeni wokół swoich biskupów, obchodzą Dzień Młodzieży w każdej diecezji świata. Drodzy młodzi, zapraszam was, abyście przyswoili sobie i żyli każdego dnia wskazaniami niedawnej adhortacji apostolskiej Christus vivit, będącej owocem Synodu, w którym uczestniczyło także wielu waszych rówieśników. W tekście tym każdy z was może znaleźć owocne refleksje dla swego życia i swojej drogi rozwoju w wierze oraz służbie braciom.

W kontekście tej niedzieli chcę ofiarować wam wszystkim zgromadzonym na placu św. Piotra, specjalne różańce. Wykonano je z drewna oliwnego w Ziemi Świętej specjalnie na Światowe Spotkanie Młodzieży w Panamie w styczniu i na dzisiejszy Dzień Młodzieży. Dlatego ponawiam swój apel, skierowany do młodych i do wszystkich, aby odmawiali różaniec w intencji pokoju, zwłaszcza pokoju w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie.

A teraz zwracamy się do Maryi Panny, aby pomogła nam dobrze przeżyć Wielki Tydzień.

Anioł Pański...

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: różaniec Niedziela Palmowa Ziemia Święta Bliski Wschód modlitwa o pokój Christus vivit drewno oliwne

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W