Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Słowo przed modlitwą "Anioł Pański" po Mszy św. kanonizacyjnej, 15.10.2017

Papież Franciszek

Synod poświęcony Amazonii

Synod poświęcony Amazonii - foto
Autor/źródło: Pixabay, geralt


15.10.2017

Na zakończenie Mszy św., przed odmówieniem z wiernymi modlitwy «Anioł Pański», Papież powiedział:

Drodzy Bracia i Siostry!

Kończąc tę uroczystość serdecznie pozdrawiam was wszystkich, którzy przybyliście z różnych krajów, aby oddać hołd nowym świętym. Wyrazy szacunku kieruję w szczególności do oficjalnych delegacji Brazylii, Francji, Włoch, Meksyku, Zakonu Maltańskiego i Hiszpanii. Niech przykład i wstawiennictwo tych wspaniałych świadków Ewangelii towarzyszą nam na naszej drodze i pomagają zawsze rozwijać braterskie i harmonijne relacje dla dobra Kościoła i społeczeństwa.

Przychylając się do pragnienia kilku konferencji episkopatów Ameryki Łacińskiej, a także głosów wielu pasterzy i wiernych z innych części świata, postanowiłem zwołać Specjalne Zgromadzenie Synodu Biskupów poświęcone regionowi Amazonii, które odbędzie się w Rzymie w październiku 2019 r. Głównym celem tego spotkania jest określenie nowych dróg ewangelizacji tej części ludu Bożego, szczególnie ludności tubylczej, często zapominanej, która nia ma perspektywy pogodnej przyszłości, także ze względu na kryzys amazońskiego lasu, tego płuca o pierwszorzędnym znaczeniu dla naszej planety. Niech nowi święci orędują za tym wydarzeniem kościelnym, aby wszystkie ludy ziemi, szanując piękno stworzenia, chwaliły Boga, Pana wszechświata, i oświecone przez Niego, podążały drogami sprawiedliwości i pokoju.

Przypominam również, że pojutrze przypada Dzień Walki z Ubóstwem. Ubóstwo nie jest przypadkiem: ma swe przyczyny, które trzeba rozpoznać i usunąć, aby uszanować godność bardzo wielu braci i sióstr, biorąc przykład ze świętych.

A teraz zwróćmy się w modlitwie do Maryi Panny.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ubóstwo Synod Biskupów tubylcy Ameryka Łacińska Amazonia ochrona środowiska
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W