Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Papież Franciszek

Święto wiary

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 19 maja 2013

Drodzy Bracia i Siostry!

Dobiega końca to święto wiary, które rozpoczęło się wczoraj czuwaniem modlitewnym a zakończyło się dzisiaj rano Eucharystią. Jest to nowe Zesłanie Ducha Świętego, które przeobraziło plac św. Piotra w Wieczernik pod gołym niebem. Przeżyliśmy na nowo doświadczenie rodzącego się Kościoła, zjednoczonego na modlitwie z Maryją, Matką Jezusa (por. Dz 1, 14). Także i my w różnorodności charyzmatów doświadczyliśmy piękna jedności, bycia jednym. A to jest dziełem Ducha Świętego, który nieustannie tworzy na nowo jedność w Kościele.

Chciałbym podziękować wszystkim członkom ruchów, stowarzyszeń, wspólnot i związków kościelnych. Jesteście darem i skarbem w Kościele! Tym właśnie jesteście! Dziękuję w sposób szczególny wam wszystkim, którzy przybyliście do Rzymu z wielu części świata. Nieście zawsze moc Ewangelii! Nie lękajcie się! Zachowujcie zawsze radość i pasję w budowaniu komunii w Kościele! Niech będzie z wami zawsze zmartwychwstały Pan i niech otacza was opieką Matka Boża!

Pamiętajmy w modlitwie o ludności regionu Emilia-Romania, dotniętej przed rokiem, 20 maja, trzęsieniem ziemi. Modlę się również za Włoską Federację Stowarzyszeń Wolontariatu w Onkologii.

Po modlitwie ŤRegina caeliť Ojciec Święty powiedział:

Bracia i siostry, bardzo wam dziękuję za miłość do Kościoła! Udanej niedzieli, miłego dnia i smacznego obiadu!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Duch Święty jedność komunia czuwanie Zesłanie Ducha Świętego wieczernik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W