Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Słowa przed modlitwą Anioł Pański 25.03.2018

Papież Franciszek

Ku tegorocznemu Synodowi Biskupów

Ku tegorocznemu Synodowi Biskupów - foto
Autor/źródło: ks. Andrzej Króliczek, ks. Andrzej Króliczek


25 III 2018 — Słowa przed modlitwą «Anioł Pański»

W Niedzielę Palmową, 25 marca rano, Papież Franciszek przewodniczył procesji z palmami oraz Mszy św. na placu św. Piotra i diecezjalnym obchodom 33. Światowego Dnia Młodzieży. Na zakończenie Mszy podeszli do ołtarza przedstawiciele młodzieży uczestniczącej w 6-dniowym spotkaniu przedsynodalnym. Jeden z nich — pochodzący z Panamy, gdzie w 2019 r. odbędzie się 34. Światowy Dzień Młodzieży — krótko przemówił, po czym wręczył Ojcu Świętemu dokument podsumowujący prace spotkania. Młodzi poprosili Franciszka o zgodę na zrobienie z nim «selfie». Przed udzieleniem końcowego błogosławieństwa Papież odmówił z wiernymi modlitwę «Anioł Pański», którą poprzedził słowami:

Widzieliście — dzisiaj jest nie do pomyślenia, żeby młody człowiek nie zrobił selfie... i zrobili. Byli dzielni!

Zanim zakończymy tę celebrę, pragnę pozdrowić was wszystkich, rzymian i pielgrzymów, którzy w niej uczestniczyliście, a zwłaszcza młodzież przybyłą z różnych stron świata, także tych — około 15tysięcy — którzy uczestniczyli dzięki połączeniu wirtualnemu: pozdrawiam wszystkich! Myśląc z wdzięcznością o mojej niedawnej podróży do Peru, pozdrawiam serdecznie wspólnotę peruwiańską mieszkającą we Włoszech.

Dzisiejszy Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony na szczeblu diecezjalnym, jest ważnym etapem drogi ku Synodowi Biskupów, poświęconemu młodzieży, wierze i rozeznaniu, który odbędzie się w październiku bieżącego roku, jak również procesu przygotowań do międzynarodowego Dnia, który odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 r. W tej wędrówce prowadzą nas przykład i wstawiennictwo Maryi, dziewczyny z Nazaretu, którą Bóg wybrał na Matkę swojego Syna. Ona idzie z nami i prowadzi nowe pokolenia w ich pielgrzymce wiary i braterstwa.

Niech Maryja pomoże nam wszystkim dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Od Niej uczmy się milczenia wewnętrznego, patrzenia sercem, pełnej miłości wiary, abyśmy szli za Jezusem drogą krzyżową, która prowadzi do radosnego światła zmartwychwstania.

Zanim odmówimy Anioł Pański, pragnę szczerze podziękować kard. Baldisseriemu, bpowi Fabene i całemu Sekretariatowi Synodu, a także wszystkim współpracownikom, którzy wiele pomagali w tym tygodniu: bardzo dziękuję!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rozeznanie Niedziela Palmowa Synod Biskupów Światowy Dzień Młodzieży Panama ŚDM selfie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W