Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Papież Franciszek

Katecheci, dziękuję za wasze zaangażowanie w Kościele

Słowa Papieża Franciszka przed modlitwą «Anioł Pański» na zakończenie Mszy św. 25.09.2016Drodzy Bracia i Siostry!

Wczoraj w Würzburgu (Niemcy) został beatyfikowany Engelmar Unzeitig, kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Zabity z nienawiści do wiary w obozie zagłady w Dachau, przeciwstawił on nienawiści miłość, na okrucieństwo odpowiedział łagodnością. Niech jego przykład pomaga nam być świadkami miłości i nadziei, nawet pośród cierpienia.

Chętnie przyłączam się do biskupów Meksyku, wspierając zaangażowanie Kościoła i społeczeństwa obywatelskiego na rzecz rodziny i życia, które w tych czasach wymagają szczególnej uwagi duszpasterskiej i kulturalnej na całym świecie. Zapewniam też o mojej modlitwie za umiłowany naród meksykański, aby ustała przemoc, która w tych dniach była wymierzona także w kilku kapłanów.

Dziś przypada Światowy Dzień Głuchych. Pragnę pozdrowić wszystkie osoby głuche, także tutaj obecne, oraz zachęcić je, by wnosiły swój wkład na rzecz Kościoła i społeczeństwa, które coraz bardziej byłyby zdolne do przyjmowania wszystkich.

Na zakończenie kieruję szczególne pozdrowienia do was wszystkich, drodzy katecheci! Dziękuję za wasze zaangażowanie w Kościele w służbie ewangelizacji, w przekazywanie wiary. Niech Matka Boża pomaga wam wytrwać na drodze wiary oraz świadczyć życiem o tym, co przekazujecie w katechezie.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ewangelizacja katecheta świadectwo wiary Meksyk Engelmar Unzeitig
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W