Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


KANONIZACJA DWÓCH PAPIEŻY — JANA XXIII I JANA PAWŁA II
Papież Franciszek

Dziękuję wszystkim za przygotowanie tego święta wiary

27 IV 2014 — Słowa Papieża przed modlitwą «Regina caeli»Drodzy Bracia i Siostry!

Zanim zakończy się to święto wiary, pragnę was pozdrowić i podziękować wam wszystkim!

Dziękuję braciom kardynałom i bardzo licznym biskupom oraz kapłanom z całego świata.

Wyrażam wdzięczność oficjalnym delegacjom z wielu krajów, które przybyły, aby złożyć hołd dwóm papieżom, którzy wnieśli trwały wkład w sprawę rozwoju ludów i pokoju. Specjalne podziękowanie kieruję do władz włoskich za cenną współpracę.

Bardzo serdecznie pozdrawiam pielgrzymów z diecezji Bergamo i Krakowa! Umiłowani, uczcijcie pamięć dwóch świętych papieży, wiernie realizując ich nauczanie.

Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wielkodusznie przygotowywali te pamiętne dni: diecezji rzymskiej z kard. Vallinim, władzom Rzymu z burmistrzem Ignaziem Marinem, siłom porządkowym, różnym organizacjom, stowarzyszeniom oraz licznym wolontariuszom. Dziękuję wszystkim!

Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów — tu, na placu św. Piotra, na sąsiednich ulicach i w innych miejscach Rzymu; a także tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem radia i telewizji. Dziękuję też kierownictwu i pracownikom mediów, którzy bardzo wielu osobom dali możliwość uczestniczenia. Szczególne pozdrowienie kieruję do chorych i osób w podeszłym wieku, którzy byli szczególnie bliscy nowym świętym.

A teraz zwrócimy się w modlitwie do Najświętszej Maryi Panny, którą św. Jan XXIII i św. Jan Paweł II miłowali jak Jej prwadziwi synowie.

Regina caeli...


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: papież Jan Paweł II Jan XXIII Rzym kanonizacja Jana Pawła II msza św. kanonizacyjna
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W