Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Anioł Pański z Papieżem

Papież Franciszek

Prosimy o pokój, pojednanie i demokrację

Prosimy o pokój, pojednanie i demokrację - foto
Autor/źródło: Pixabay, bosmanerwin


Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 30 kwietnia 2017

Drodzy Bracia i Siostry!

Nieustannie otrzymujemy dramatyczne wiadomości o sytuacji w Wenezueli i coraz ostrzejszych starciach, o licznych zabitych, rannych i uwięzionych. Łącząc się w bólu z rodzinami ofiar, które zapewniam o modlitwach za zmarłych, zwracam się z pełnym bólu apelem do rządu i wszystkich grup społecznych w Wenezueli o unikanie dalszych form przemocy, o przestrzeganie praw człowieka i poszukiwanie na drodze negocjacji rozwiązań poważnego kryzysu humanitarnego, społecznego, politycznego i gospodarczego, który nęka mieszkańców. Powierzmy Najświętszej Maryi Pannie intencję pokoju, pojednania i demokracji w tym umiłowanym kraju. Módlmy się także za wszystkie kraje przeżywające wielkie trudności. Myślę szczególnie w tych dniach o Republice Macedonii.

Wczoraj w Weronie została ogłoszona błogosławioną Leopoldyna Naudet, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Świętej Rodziny. Wychowana na dworze Habsburgów, najpierw we Florencji, a następnie w Wiedniu, już jako dziewczynka wykazywała silne przywiązanie do modlitwy, ale także do posługi wychowawczej. Poświęciła się Bogu i po różnych doświadczeniach założyła w Weronie nową wspólnotę zakonną, pod patronatem Świętej Rodziny, która do dziś jest żywa w Kościele. Łączymy się z jej radością i dziękczynieniem. (...)

Formacja chrześcijańska opiera się na Słowie Bożym. Dlatego z radością przypominam także, że dzisiaj w Polsce odbywa się Niedziela Biblijna. W kościołach parafialnych, w szkołach i w środkach masowego przekazu publicznie odczytuje się fragment Pisma Świętego. Życzę pomyślnego przebiegu tej imprezy.

Wam, drodzy przyjaciele z Akcji Katolickiej, na zakończenie tego spotkania dziękuję serdecznie za obecność! A za waszym pośrednictwem pozdrawiam wszystkie wasze grupy parafialne, rodziny, dzieci i młodzież, młodych i starszych. Idźcie naprzód!

I pozdrawiam również pielgrzymów, którzy teraz łączą się z nami na modlitwie maryjnej, zwłaszcza przybyłych z Hiszpanii, Chorwacji, Niemiec i Portoryko. Razem zwracamy się do Maryi, naszej Matki. Dziękujemy Jej szczególnie za podróż apostolską do Egiptu, którą właśnie odbyłem. Proszę Pana, aby pobłogosławił cały lud egipski, bardzo gościnny, władze oraz wiernych chrześcijan i muzułmanów; i aby obdarzył ten kraj pokojem.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pojednanie pokój demokracja Słowo Boże Wenezuela Leopoldyna Naudet niedziela biblijna
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W