Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Papieża Franciszka do Republiki Korei 13-18 sierpnia 2014 r.

Papież Franciszek

Maryi powierzmy ofiary zatonięcia promu Sewol

15 VIII 2014 — Słowa przed modlitwą «Anioł Pański»


Przed modlitwą maryjną Papież Franciszek zwrócił się po angielsku do uczestników Mszy św. na stadionie w Tedzonie.

Drodzy Bracia i Siostry!

Na zakończenie Mszy św. zwróćmy się jeszcze raz do Matki Bożej, Królowej Nieba. Ofiarujmy Jej wszystkie nasze radości, nasze smutki i nasze nadzieje.

Szczególnie powierzmy Jej wszystkich, którzy stracili życie podczas zatonięcia promu Sewol, a także tych, którzy cierpią z powodu następstw tej wielkiej narodowej katastrofy. Niech Pan przyjmie zmarłych do swego pokoju, pocieszy tych, którzy ich opłakują, i nadal wspiera tych, którzy tak wielkodusznie przyszli z pomocą swoim braciom i siostrom. Niech to tragiczne wydarzenie, które zjednoczyło wszystkich Koreańczyków w smutku, umocni ich zaangażowanie we współpracę w duchu solidarności dla wspólnego dobra.

Prośmy również Matkę Bożą, aby spojrzała z miłosierdziem na tych spośród nas, którzy cierpią, zwłaszcza na chorych, ubogich i osoby, które nie mają godnej pracy.

Wreszcie, w dniu, kiedy Korea świętuje swoje wyzwolenie, prośmy Matkę Bożą, aby czuwała nad tym szlachetnym narodem i jego obywatelami. Powierzmy Jej opiece wszystkich ludzi młodych, którzy przybyli tutaj z całej Azji. Niech będą radosnymi zwiastunami jutrzenki świata pokojowego, zgodnie z miłosiernym planem Boga!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Matka Boża wstawiennictwo Azja katastrofa Korea Podróż do Korei prom Sewol
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W