Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Papieża Franciszka do Republiki Korei 13-18 sierpnia 2014 r.

Papież Franciszek

Droga, której nie można przebyć samotnie

18 VIII 2014 — Spotkanie w Seulu ze zwierzchnikami religijnymiW poniedziałek 18 sierpnia rano Papież Franciszek przybył do seulskiej katedry Miong-dong, gdzie w budynku dawnej kurii metropolitalnej spotkał się zkoreańskimi zwierzchnikami religijnymi. Byli wśród nich prawosławni, anglikanie, luteranie, buddyści, konfucjaniści oraz wyznawcy tradycyjnych religii koreańskich. Do zebranych Papież przemówił po hiszpańsku.

Pragnę podziękować wam za uprzejmość i życzliwość, jakie okazaliście mi przybywając tutaj, aby się ze mną spotkać. Życie jest drogą, drogą długą, jednak drogą, której nie można przebyć samotnie. Trzeba iść z braćmi w obecności Boga. Dlatego dziękuję wam za ten gest wspólnego podążania w obecności Boga: o to prosił Bóg Abrahama. Bądźmy braćmi, uznawajmy się za braci i idźmy razem. Niech Pan nam błogosławi. I, bardzo was proszę, módlcie się za mnie. Bardzo dziękuję!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wspólnota ekumenizm braterstwo Azja dialog międzyreligijny Korea Podróż do Korei
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W