Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Papieża Franciszka do Ziemi Świętej
24-26 maja 2014 r. — Amman, Betania, Betlejem, Tel Awiw, Jerozolima
Papież Franciszek

Przemocy nie zwycięża się przemocą

25 V 2014 — Do dzieci z obozów dla uchodźcówNa  początku witam  was  wszystkich. Życzę  wam zdrowia,  życzę  wam,  by  wasze  rodziny  cieszyły  się zdrowiem i byście i wy dobrze się czuli.

Cieszę  się  bardzo,  że  mogę was odwiedzić, i widzę, że w waszych sercach jest wiele rzeczy, mam też nadzieję,  że dobry  Bóg  da  wam wszystko,  czego pragniecie.

Powiedziano  mi, że  chcecie  zaśpiewać. Czy  to prawda?

Następnie  głos  zabrał chłopiec,  który  opowiedział Papieżowi o dramatycznej  sytuacji ludności  palestyńskiej,  i wezwał  świat do  położenia kresu  «cierpieniom i upokorzeniom». Papież Franciszek powiedział:

Dziękuję  wam  za  piosenki. Bardzo  piękne!  Bardzo ładnie śpiewacie.

I dziękuję ci za  słowa,  które  wypowiedziałeś w imieniu wszystkich.

Dziękuję za prezent, jest on bardzo znaczący!

Przeczytałem  to,  co napisaliście  na  kartkach; zrozumiałem to,  co napisaliście  po angielsku,  a ojciec  przetłumaczył mi  to,  co  było  napisane po arabsku.  Rozumiem, co  mi  mówicie, i  przesłanie, które mi przekazujecie.

Nie pozwólcie nigdy, by przeszłość przesądziła o waszym  życiu.  Patrzcie  zawsze  przed  siebie.  Pracujcie  i walczcie,  by uzyskać  to, czego  pragniecie.

Lecz musicie wiedzieć jedno, że przemocy nie zwycięża  się przemocą!  Przemoc zwycięża  się pokojem!  Pokojem,  pracą,  godnością,  która rodzi się z wspierania ojczyzny!

Dziękuję  za  to,  że mnie  przyjęliście!  I  proszę Boga,  by  was błogosławił!  A  was  proszę o  modlitwę za mnie! Bardzo dziękuję!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dzieci przemoc uchodźcy Ziemia Święta Palestyńczycy wojna religijna modlitwa za papieża obóz dla uchodźców Papież Franciszek w Ziemi Świętej Podróż Papieża Franciszka do Ziemi Świętej
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W