Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Pielgrzymka duchowa Ojca Świętego śladami Abrahama
W PIELGRZYMCE DO UR CHALDEJSKIEGO

23 lutego 2000 — Audiencja generalnaPodczas audiencji generalnej na placu św. Piotra, która była krótsza niż zazwyczaj ze względu na mającą odbyć się następnie w Auli Pawła VI Liturgię Słowa ku czci Abrahama, Ojciec Święty pozdrowił licznie przybyłych pielgrzymów w różnych językach. Po polsku powiedział:

Witam pielgrzymów z Polski. Dzisiejsza audiencja poświęcona jest duchowemu pielgrzymowaniu do Ur chaldejskiego, do tego miejsca, gdzie Abraham usłyszał wezwanie Boga i na to wezwanie odpowiedział posłuszeństwem wiary. Jutro natomiast rozpoczynam drugi etap mojego pielgrzymowania Roku Wielkiego Jubileuszu: idąc śladami Mojżesza udam się na górę Synaj. Proszę moich rodaków o modlitwę i duchową łączność w tej pielgrzymce Roku Świętego.

Na zakończenie audiencji generalnej Jan Paweł II powiedział:

Udam się teraz do Auli Pawła VI, gdzie mam przewodniczyć nabożeństwu liturgicznemu ku czci patriarchy Abrahama, naszego ojca w wierze. Będzie to pierwszy etap pielgrzymki do wybranych miejsc związanych z historią zbawienia, którą mam kontynuować jutro, udając się do Egiptu i na górę Synaj.

Plac św. Piotra jest połączony za pośrednictwem telewizji z Aulą Pawła VI: kto zechce pozostać, będzie mógł śledzić na wielkich ekranach, umieszczonych na placu, przebieg uroczystości w pobliskiej Auli i w ten sposób duchowo wyruszyć w drogę «śladami Abrahama». Pozwoli mu to przeżyć na nowo początkowy moment owej «historii zbawienia», która osiągnęła szczyt, kiedy w pełni czasu Syn Boży narodził się z Maryi Panny. Historia Abrahama ma fundamentalne znaczenie dla wierzących w każdej epoce, a zatem także dla nas, którzy widzimy w nim wzór bezwarunkowego poddania się woli Bożej.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pielgrzymka wola Boża Abraham Ur chaldejskie

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W