Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Dzień Modlitwy o Pokój, Asyż 24.01.2002
Jan Paweł II

Pielgrzymka nadziei

Na zakończenie audiencji generalnej, 23 stycznia 2002 r.Jak wiecie, jutro udam się do Asyżu, gdzie razem ze zwierzchnikami Kościołów i Wspólnot kościelnych oraz przedstawicielami innych religii będziemy przeżywać dzień poświęcony modlitwie o pokój na świecie. Będzie to pielgrzymka nadziei, śladami św. Franciszka z Asyżu — proroka i świadka pokoju. Ufam, że ta inicjatywa, prócz tego, że przyniesie duchowe korzyści, które wymykają się ludzkim ocenom, pomoże ukierunkować myśli i decyzje tak, aby zaowocowały szczerymi postanowieniami szerzenia sprawiedliwości i ducha przebaczenia.

Jeżeli tak się stanie, przyczynimy się do umocnienia podstaw autentycznego i trwałego pokoju.

Zapraszam zatem katolików, aby włączyli swą modlitwę do jutrzejszej modlitwy, którą w Asyżu wzniesiemy razem jako chrześcijanie, żywiąc zarazem w sercach uczucia sympatii dla wyznawców innych religii, którzy przybyli do miasta św. Franciszka, by modlić się o pokój.

Wszystkim — osobom indywidualnym i wspólnotom — już teraz wyrażam z serca płynącą wdzięczność.

Do Polaków Ojciec Święty powiedział:

Ufam, że w dniu jutrzejszym również i moi rodacy w Polsce i na świecie złączą się z pielgrzymami w Asyżu, gdzie «na tropach» św. Franciszka będziemy modlić się o pokój w świecie współczesnym.

Wszystkim życzę dobrego Nowego Roku. Szczęść Boże!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój przebaczenie Asyż modlitwa o pokój
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W