Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

Świętych obcowanie

Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański, 1 listopada 2004

1. «Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Wszystkich Świętych». To wezwanie do radości rozpoczyna liturgię eucharystyczną w dzisiejszą uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół pielgrzymujący po ziemi kieruje spojrzenie ku niebu i przyłącza się z radością do chóru tych, którym Bóg dał udział w swej chwale. Jest to świętych obcowanie!

2. Właśnie w świetle tej zdumiewającej tajemnicy będziemy jutro obchodzić doroczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Liturgia wzywa nas, byśmy otworzyli serca i modlili się za wszystkich, a zwłaszcza za dusze, które najbardziej potrzebują Bożego miłosierdzia.

W sposób szczególny modlę się do Boga za wszystkie ofiary terroryzmu. Łączę się duchowo z ich rodzinami i proszę Pana, aby ukoił ich ból, a świat obdarzył pokojem.

3. Niech Maryja, Królowa Wszystkich Świętych, pomaga nam wiernie naśladować Chrystusa, abyśmy mogli dojść do chwały nieba.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: niebo Zaduszki obcowanie świętych modlitwa za zmarłych dzień zaduszny listopad wypominki Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W