reklama

Odmawiajcie różaniec

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 03.10.2004, po Mszy beatyfikacyjnej

1. W tę pierwszą niedzielę października, miesiąca w sposób szczególny poświęconego Matce Bożej Różańcowej, zachęcam was, byście odmawiali tę piękną modlitwę, naśladując i w tym względzie nowych błogosławionych.

2. Pozdrawiam pasterzy i wiernych francuskojęzycznych, szczególnie tych, którzy przybyli z rodzimych diecezji nowych błogosławionych, a także przedstawicieli całego społeczeństwa, braci trapistów i siostry od Najświętszego Sakramentu. Niech ci błogosławieni pomogą rozbudzić nowy zapał w waszych wspólnotach kościelnych, w których dokonuje się odnowa duchowa, co mogłem stwierdzić w Lourdes!

3. Serdecznie pozdrawiam biskupów, kapłanów i wiernych oraz przedstawicieli władz, którzy przybyli z Argentyny na beatyfikację matki Ludwiki De Angelis, a w szczególności Córki Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcając wszystkich do naśladowania cnót nowej błogosławionej, przypominam o jej przywiązaniu do różańca świętego, który zawsze trzymała w swych rękach.

4. Z wielką radością pozdrawiam pielgrzymów niemieckojęzycznych, zwłaszcza licznych wiernych z Austrii i z diecezji Münster, którzy przybyli do Rzymu na beatyfikację cesarza Karola I i Anny Katarzyny Emmerick. Szczególne pozdrowienie kieruję do oficjalnych delegacji Austrii, Liechtensteinu i Luksemburga, jak również do syna cesarza Karola arcyksięcia Ottona oraz jego wielkiej rodziny. Niech wam towarzyszy miłość Jezusa!

Zwróćmy się teraz do Najświętszej Maryi Panny, która wszystkich poprzedza na drodze wiary i świętości.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama