Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Dom Papieża otwarty dla was

4 IV 2004 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»1. Serdecznie pozdrawiam bpa Franza Jozefa Hermanna Bode, odpowiedzialnego za duszpasterstwo młodzieży, i wszystkich uczestników uroczystej liturgii w Berlinie, której przewodniczył kard. Sterzinsky. Księdzu biskupowi oraz przedstawicielce młodzieży dziękuję za skierowane do mnie słowa.

Z radością pozdrawiam też was, młodzi Niemcy, którzy wraz z animatorami i duszpasterzami gromadzicie się wokół krzyża, który pielgrzymował po wielu krajach Europy. Dziś wyrusza on w drogę wiodącą przez wasz kraj do Kolonii, gdzie w sierpniu 2005 r. będzie obchodzony XX Światowy Dzień Młodzieży. Zachęcam cały Kościół w Niemczech, aby aktywnie włączył się w przygotowania do tego wielkiego spotkania.

2. Teraz, na zakończenie, pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich obecnych tu pielgrzymów, zaś w sposób szczególny was, drodzy młodzi, którzy w tych dniach uczestniczyliście w VIII Międzynarodowym Forum Młodzieży, zorganizowanym przez Papieską Radę ds. Świeckich. Cieszę się, że mogę pozdrowić także rektorów i wykładowców obecnych na Forum, jak również biskupów, kapłanów i świeckich zaangażowanych w duszpasterstwo akademickie. Na koniec pozdrawiam serdecznie młodzież rzymską i tych, którzy przybyli na Wielki Tydzień do Rzymu z innych części świata. Wszystkich zawierzam matczynej opiece Maryi.

Drodzy młodzi, zanim odmówimy modlitwę «Anioł Pański», dziękuję wam za pełną radości i nadziei obecność. Zapewniam was, że zawsze jesteście miłymi gośćmi w domu Papieża.

Niech was Bóg błogosławi i strzeże!

Homilia podczas Mszy św. w Niedzielę Palmową 4.04.2004


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież Kolonia Światowy Dzień Młodzieży Międzynarodowe Forum Młodzieży
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W