Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

ORĘDOWNICZKA POKOJU

Anioł Pański, 4 lipca 1999 — Castel di Leva1. W chwili, gdy dobiega końca ta Eucharystia, dusze nasze pełne są wdzięczności wobec Boga. W swej Opatrzności wspomógł On ludzki wysiłek i teraz, w wigilię Wielkiego Jubileuszu, u bram Rzymu zostało wzniesione nowe sanktuarium maryjne. Znajduje się ono w miejscu bardzo drogim mieszkańcom Rzymu i regionu Lacjum.

Ze wzruszeniem wspominam pierwszą wizytę, którą złożyłem w sanktuarium Bożej Miłości (Divino Amore) jako Biskup Rzymu w 1979 r., dwadzieścia lat temu. Wręczono mi wówczas złotą gałązkę oliwną z prośbą, abym zaniósł ją w darze Matce Boskiej Częstochowskiej, u której stóp modliłem się niedawno, na zakończenie mojej podróży do Polski. Ta złota gałązka oliwna wydaje się tworzyć duchową więź pomiędzy tym bardzo związanym z Rzymem sanktuarium Bożej Miłości, a sanktuarium na Jasnej Górze, które jest symbolem mojej ojczystej ziemi.

Chciałbym w tym dniu ogarnąć myślą wiele innych miejsc kultu maryjnego, do których pielgrzymowałem w czasie dwudziestu lat mojego pontyfikatu. Będzie to dla mnie wielka radość, jeśli w przyszłym roku będę mógł odwiedzić Nazaret, miejsce gdzie «Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas» (J 1, 14).

2. W sanktuarium Bożej Miłości w dniach od 15 do 24 września 2000 r. odbędzie się XX Międzynarodowy Kongres Mariologiczno-Maryjny na temat: «Maryja i tajemnica Trójcy». Cieszę się, że refleksja nad szczególną rolą Maryi w tajemnicy Chrystusa i Kościoła w świetle Ekumenicznego Soboru Watykańskiego II wciąż się rozwija. Zgłębianie tego tematu ma swe korzenie w maryjnej pobożności ludowej i pomaga podtrzymywać, uwznioślać i oczyszczać tę pobożność.

Pragnąłbym, aby cześć oddawana Maryi pomagała wierzącym zrozumieć autentyczne znaczenie bliskiego już Jubileuszu i otworzyć się wewnętrznie na miłosierdzie Boże.

3. O Maryjo,
ukochana Oblubienico
Bożej Miłości,
uświęcaj nieustannie
Twoją matczyną obecnością
to miejsce oraz pielgrzymów,
którzy tu przychodzą.
Wyproś dla miasta Rzymu,
dla Włoch i dla świata
dar pokoju, który Syn Twój, Jezus,
zostawił jako dziedzictwo tym,
którzy w Niego wierzą.
Spraw, Matko nasza,
aby nikt nigdy nie odszedł
z tego sanktuarium
bez krzepiącej serce pewności
Bożej Miłości. Amen.


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój Maryja Pośredniczka orędowniczka
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W