Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Śladami Mędrców

6 I 2005 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»1. «Przybyliśmy oddać Mu pokłon» (Mt 2, 2). Te słowa Mędrców, których wysłuchaliśmy w Ewangelii, są tematem najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sierpniu w Kolonii. Zachęcam młodzież z Niemiec i jej rówieśników z całego świata, by w duchu wyruszyli w drogę na to ważne spotkanie, aby jak Mędrcy odkryć w Chrystusie oblicze Boga.

2. Objawienie Pańskie to także Dzień Małych Misjonarzy. Dzieci są teraźniejszością i przyszłością Kościoła. Odgrywają aktywną rolę w ewangelizacji świata i swymi modlitwami pomagają go zbawiać i czynić lepszym.

Modlę się wciąż za małe ofiary kataklizmu w Azji, ale nie mogę zapomnieć o dzieciach, które padają ofiarą głodu i chorób, wojny i terroryzmu, a także o dzieciach porwanych, zaginionych bądź wykorzystywanych jako przedmiot nikczemnego handlu.

3. Wdzięczną myślą obejmuję wszystkich, którzy angażują się w ochronę najmłodszych, a zwłaszcza Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

«Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego» (Mk 10, 15). Niech Najświętsza Maryja Panna, która dziś ukazuje Chrystusa narodom, pomoże nam Go wielbić duchem dziecięcym.

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Ojciec Święty powiedział:

Do braci i sióstr z Kościołów wschodnich, którzy w tych dniach obchodzą Boże Narodzenie, kieruję serdeczne życzenia pokoju i radości w Panu.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: misje dzieci Objawienie Pańskie Epifania trzej królowie mędrcy prawa dziecka dzień małych misjonarzy
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W