Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż apostolska Ojca Świętego do Fatimy 12-13 maja 2000 r.
Jan Paweł II

MÓDLMY SIĘ I POKUTUJMY

14 maja 2000 — Watykan. Rozważanie przed modlitwą «Regina caeli»1. Żywe jest jeszcze w moim sercu wzruszenie, jakiego doznałem wczoraj w Fatimie, ogłaszając błogosławionymi dwoje pastuszków, Franciszka i Hiacyntę Marto, którzy razem z żyjącą do dziś Łucją dostąpili zaszczytu oglądania Matki Bożej i rozmawiania z Nią.

Powierzyłem Maryi wszystkie potrzeby i intencje Kościoła, modląc się także o powołania. Właśnie dzisiaj obchodzimy bowiem Światowy Dzień Modlitw o Powołania: zanosimy jednogłośną i ufną prośbę do Boga, Pana żniwa, aby posłał licznych i świętych robotników na swoje żniwo (por. Mt 9, 38). Dzisiaj też, w IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną popularnie «Niedzielą Dobrego Pasterza», zgodnie ze znamienną tradycją wyświęciłem z radością nowych kapłanów dla diecezji rzymskiej. Raz jeszcze ich pozdrawiam i wzywam wszystkich, aby dziękowali Bogu za dar, jakim są ci słudzy Ewangelii.

Módlmy się za nich, aby byli zawsze żywym obrazem Chrystusa Dobrego Pasterza pośród chrześcijańskiego ludu. Niech ich życie i posługa będą radosnym świadczeniem o Chrystusie i Jego Ewangelii.

2. Drodzy bracia i siostry, w maju — który zgodnie z ludową tradycją jest miesiącem poświęconym Maryi — zwracajmy się nieustannie umysłem i sercem do Niej i naśladujmy Jej przykład wierności wobec Bożego zamysłu.

Posłuszni wezwaniu, które Maryja skierowała do wierzących właśnie w Fatimie, módlmy się i pokutujmy w intencji Kościoła, uświęcenia kapłanów, nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Fatima powołania powołanie objawienia Niedziela Dobrego Pasterza
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W