Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

ZBLIŻA SIĘ ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY

16 IV 2000 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»1. Zanim zakończymy tę liturgię, pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich obecnych tutaj młodych. Moi drodzy, w sierpniu tego roku Rzym będzie gościł wielkie spotkanie młodzieży z całego świata. Dziękuję wam wszystkim, młodzi rzymianie i Włosi, za zaangażowanie i dobrą wolę, jakie okazujecie przygotowując się na przyjęcie swoich rówieśników. Serdeczne podziękowanie kieruję także do regionu Apulii, który z okazji dzisiejszego święta ofiarował drzewa i gałązki oliwne.

2. Serdecznie witam młodych mówiących po francusku, uczestniczących w tej liturgii Niedzieli Palmowej. Wszystkich młodych zapraszam do Rzymu na XV Światowy Dzień Młodzieży, zachęcając ich, aby przybyli licznie na to wielkie spotkanie kościelne, które włączone jest w obchody jubileuszowe.

Gorąco pozdrawiam młodzież z krajów anglojęzycznych i modlę się, aby ten Wielki Tydzień i Wielkanoc były dla was czasem, w którym przez modlitwę zbliżycie się do Chrystusa i na nowo podejmiecie misję Kościoła. Nowa ewangelizacja potrzebuje waszej energii i entuzjazmu! Niech Bóg was wszystkich błogosławi!

Droga młodzieży z krajów języka niemieckiego! Wasza obecność bardzo mnie cieszy. Razem z Jezusem wkroczyliśmy w Wielki Tydzień śpiewając «Hosanna». Oby to wołanie przetrwało próbę krzyża i przerodziło się w radosny hymn «Alleluja».

Witam młodych mówiących po hiszpańsku. Dzisiaj wznosiliście okrzyki na cześć Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy. Przyjmijcie Go z radością także wówczas, gdy zapuka do waszych drzwi. Zapraszam was na Światowy Dzień Młodzieży, który w sierpniu tego roku będzie obchodzony w Rzymie, i z serca wam błogosławię.

Pozdrawiam serdecznie młodych z Portugalii i Brazylii, życząc wszystkim radosnej Paschy w jedności ze Zmartwychwstałym i ufając, że spotkam was ponownie na tegorocznym Światowym Dniu Młodzieży.

Pozdrawiam serdecznie młodzież polską, która jest obecna na placu św. Piotra. Dziękuję wam za udział w dzisiejszej liturgii Niedzieli Palmowej, a także tym wszystkim, którzy uczestniczyli w niej za pośrednictwem radia i telewizji. Zapraszam was wszystkich na Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się w sierpniu tego roku w ramach Wielkiego Jubileuszu. Na pewno polska młodzież nie zawiedzie i przybędzie licznie do Rzymu. Niech Bóg wszystkim błogosławi!

3. Najświętszej Maryi Pannie zawierzam was wszystkich, droga młodzieży, i raz jeszcze zachęcam was do odmawiania modlitwy «Anioł Pański», jak to już uczyniłem w orędziu do was skierowanym. Rozważajcie ją codziennie, abyście za przykładem Dziewicy z Nazaretu stali się prawdziwymi uczniami Jezusa i świadkami Jego Ewangelii.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież ewangelizacja Niedziela Palmowa anioł pański Światowy Dzień Młodzieży
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W