Podążajmy śladami nowego świętego

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" (kanonizacja o. Pio), 16.06.2002

Na zakończenie tej uroczystej Mszy św. pragnę pozdrowić obecnych tu kardynałów, arcybiskupów i biskupów, a także generała kapucynów i wszystkich współbraci Ojca Pio.

Z szacunkiem pozdrawiam oficjalną delegację rządu włoskiego z wiceprzewodniczącym Rady Ministrów na czele oraz licznych pozostałych przedstawicieli włoskich władz cywilnych i wojskowych.

Szczególnie serdeczną myślą ogarniam wszystkich przybyłych tutaj pielgrzymów — muszę powiedzieć: odważnych — zgromadzonych na tym placu i na przyległych ulicach, a zwłaszcza tych, którzy cierpliwie na stojąco trwali na modlitwie przez tak długi czas mimo upału. Pozdrawiam także wiernych zgromadzonych na modlitwie w San Giovanni Rotondo oraz tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem telewizji. Zachęcam wszystkich, aby wytrwale podążali śladami św. Pio z Pietrelciny. Z radością ogłaszam, że jego obowiązkowe wspomnienie liturgiczne zostanie włączone do ogólnego Kalendarza Rzymskiego pod datą 23 września, w dniu jego narodzin dla nieba.

po francusku:

Serdecznie was pozdrawiam, drodzy pielgrzymi francuskojęzyczni, którzy przybyliście na kanonizację Ojca Pio. Biorąc przykład z nowego świętego, niestrudzenie kochajcie Chrystusa i dochowujcie wierności Kościołowi! Błogosławię was z całego serca.

po angielsku:

Miło mi pozdrowić pielgrzymów angielskojęzycznych obecnych na dzisiejszej uroczystości. Niech wstawiennictwo Ojca Pio pozwoli wam wzrastać w miłości jednoczącej was z ukrzyżowanym Panem i być radosnymi świadkami tajemnicy Jego odkupieńczej łaski, która obecna jest wszędzie na świecie.

po hiszpańsku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów języka hiszpańskiego i zachęcam, by z pomocą bogatego przesłania duchowego nowego świętego, Ojca Pio, czynili postępy w swym życiu chrześcijańskim. Wszystkim z serca błogosławię.

po portugalsku:

Drodzy pielgrzymi przybyli z różnych krajów języka portugalskiego, wszystkich was pozdrawiam. Niech wyjednuje dla was łaski św. Pio z Pietrelciny, o którego opiekę nad wami proszę, udzielając wam błogosławieństwa.

po polsku:

Pozdrawiam czcicieli św. Ojca Pio, pielgrzymów z Polski i z innych krajów świata. Niech jego wstawiennictwo wspomaga nas wszystkich w naszym dążeniu do świętości. Niech wam Bóg błogosławi!

po włosku:

«Niech Maryja położy swą matczyną dłoń na twej głowie!» Z takim życzeniem, skierowanym do swej duchowej córki, Ojciec Pio zwraca się dzisiaj do każdego z was. Macierzyńskiemu wstawiennictwu Najświętszej Dziewicy i św. Ojca Pio z Pietrelciny zawierzamy drogę świętości całego Kościoła na początku nowego tysiąclecia.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama