Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Matka świętych i nasza

Rozważanie przed modlitwą «Regina caeli»Z serdecznym pozdrowieniem zwracam się do kardynałów, patriarchów, biskupów, władz cywilnych i wszystkich pielgrzymów przybyłych na tę uroczystą celebrację.

po francusku:

Z serca witam pielgrzymów libańskich, którzy przybyli na kanonizację Nimatullaha Al-Hardiniego; pozdrawiam w szczególności Wielce Błogosławionego Patriarchę Nasrallaha Pierre'a Sfeira oraz generała Émile'a Lahouda, prezydenta Republiki Libańskiej. Ufam, że nowy święty będzie wstawiał się u Boga za swoimi rodakami, aby czynili postępy na drodze do pokoju i braterstwa.

po hiszpańsku:

Pozdrawiam pielgrzymów hiszpańskojęzycznych: kardynała arcybiskupa Barcelony, biskupów, kapłanów i wiernych, przybyłych z Hiszpanii i Ameryki, a w szczególności Synów Świętej Rodziny i Misjonarki Córki Świętej Rodziny z Nazaretu, zgromadzenia założone przez nowego świętego Józefa Manyaneta. Oby wszyscy, za jego przykładem i dzięki jego wstawiennictwu, szli drogą świętości, wzorując się na rodzinie z Nazaretu.

po włosku:

Pozdrawiam kardynała arcybiskupa Mediolanu oraz innych obecnych tu dostojników, jak również delegację rządu włoskiego oraz wszystkie osobistości, uczestniczące w uroczystości. Pozdrawiam wszystkich, którzy przybyli, by oddać cześć nowym świętym, w szczególności duchowych synów i córki ks. Orione — z Włoch i z różnych części świata; rogacjonistów i Córki Bożej Gorliwości; Zgromadzenie Sióstr Świętej Rodziny i Zgromadzenie Świętej Rodziny z Bergamo, diecezjalną pielgrzymkę z Mediolanu.

Na koniec szczególne pozdrowienie kieruję do policji państwowej, w rocznicę jej powstania, i jednocześnie wyrażam wdzięczność i uznanie za wielkodusznie pełnioną służbę, której celem jest zapewnienie obywatelom porządku, bezpieczeństwa i spokoju.

Wszystkim obecnym życzę, aby świadectwo świętych było dla każdego z nich inspiracją i wsparciem w codziennej służbie Bogu i bliźniemu. Niech wyjedna to Błogosławiona Dziewica Maryja, którą nowi święci czcili z synowską miłością i do której z ufnością się zwracamy.

po polsku:

Pozdrawiam również pielgrzymów z Polski, którzy przybyli na kanonizację, jak również pozostałe grupy, zwłaszcza zasłużone Bractwo Kurkowe.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kanonizacja Bractwo Kurkowe policja Alojzy Orione Józef Manyanet Paula Cerioli Nimatullah Al.-Hardini Hanibal di Francia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W