Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Miłość silniejsza od nienawiści

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»Nim zakończy się ta uroczysta celebracja, pragnę serdecznie pozdrowić was wszystkich, drodzy bracia i siostry, którzy pobożnie w niej uczestnicząc, oddaliście hołd nowym błogosławionym.

Z serca pozdrawiam kardynałów, biskupów, kapłanów i wiernych hiszpańskojęzycznych, jak również przedstawicieli władz obecnych na beatyfikacji m. Matyldy Téllez i m. Piety od Krzyża. W szczególny sposób pozdrawiam córki Maryi Matki Kościoła oraz salezjanki Najświętszego Serca Jezusa. Niech przykład i wstawiennictwo nowych błogosławionych pomagają nam postępować śladami Jezusa Chrystusa i być narzędziami Jego miłosierdzia oraz współpracownikami Opatrzności. Zachęcam was jednocześnie, byście nie tracili nadziei, otuchy i wielkoduszności wobec cierpienia tak wielu rodzin, mieszkańców Madrytu i całej Hiszpanii, spowodowanego niedawnym zamachem terrorystycznym. Miłość jest silniejsza od nienawiści i śmierci!

Pozdrawiam pielgrzymów przybyłych z różnych stron Włoch oraz przedstawicieli władz kościelnych i świeckich, którzy im towarzyszą. Z wdzięcznością zwracam się przede wszystkim do arcybiskupa Mediolanu kard. Dionigiego Tettamanziego, do kapłanów i wiernych z Monzy, rodzimego miasta bł. Alojzego Talamoniego, i do sióstr miłosiernych. Pozdrawiam także rodzinę karmelitańską, w szczególności siostry z Karmelu w Ragusie, cieszące się z beatyfikacji m. Marii Kandydy od Eucharystii.

Biorąc przykład z nowych błogosławionych, zwrócimy się teraz z ufnością do Maryi, by prosić o wstawiennictwo w potrzebach Kościoła i całego świata.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłość terroryzm Madryt opatrzność Boża Alojzy Talamoni Pieta od Krzyża Maria Kandyda od Eucharystii Matylda Tellez
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W