Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Módlmy się o pokój w Ziemi Świętej

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański". 21 kwietnia 20021. Dziś rano w Bazylice św. Piotra wyświęciłem dwudziestu nowych kapłanów z diecezji rzymskiej. Raz jeszcze serdecznie ich pozdrawiam, jak też ich rodziny i wszystkich, którzy im towarzyszą w tym wyjątkowym i niezapomnianym dniu. Drodzy nowi kapłani, jeśli młodzi są nadzieją Kościoła, o ileż bardziej jesteście nią wy, młodzi kapłani! Dlatego przede wszystkim do was kieruję te słowa, które jak wiecie stanowią temat najbliższego Światowego Dnia Młodzieży: «Wy jesteście solą ziemi (...) Wy jesteście światłem świata» (Mt 5, 13).

2. Zgodnie ze znaczącą tradycją, dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dzisiejsza niedziela jest również nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, ponieważ w Ewangelii Jezus, mówiąc o sobie, używa tego wymownego wyrażenia biblijnego. Wpatrując się w Niego, modlę się za wszystkich kapłanów, którzy byli lub będą wyświęceni w tym roku, aby świętością życia i posługi dawali przekonujące świadectwo o Dobrym Pasterzu.

Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy do Boga, zwłaszcza w tym dniu, aby w Ludzie Bożym rozkwitały liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

3. Modlimy się nieustannie także w intencji Ziemi Świętej, skąd niestety dochodzą wciąż bolesne wiadomości i obrazy zniszczenia. Obrazy te są wymowniejsze niż jakiekolwiek apele i każą uciekać się do wszelkich możliwych sposobów, aby ta Ziemia błogosławiona przez Boga jak najszybciej mogła uwolnić się od rozszalałej nienawiści i przemocy.

W szczególności, codziennie przenoszę się duchowo do Betlejem, do bazyliki Narodzenia, w której przeżyłem niezapomniane chwile w czasie mojej pielgrzymki jubileuszowej. Od prawie dwudziestu dni bazylika i budynki do niej przyległe są widownią starć, szantaży i ciężkich wzajemnych oskarżeń. Niechaj to miejsce i wszystkie miejsca święte zostaną niezwłocznie zwrócone modlitwie i pielgrzymom, Bogu i człowiekowi!

Niech Najświętsza Maryja Panna uprosi dla skłóconych stron odwagę pokoju, a dla wspólnoty międzynarodowej wytrwałość w solidarności. Niech Izraelczycy i Palestyńczycy nauczą się żyć razem i niech Ziemia Święta będzie nareszcie Ziemią świętości i Ziemią pokoju.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój powołania powołanie Palestyna Ziemia Święta
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W