Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Maryja waszą Orędowniczką

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»po chorwacku:

1. Ważnym oparciem w życiu bł. Iwana Merza było, oprócz Eucharystii, szczere nabożeństwo do Matki Pana.

Także i my na zakończenie tej liturgii skierujmy spojrzenie ku Maryi Dziewicy i złączmy się z całym Kościołem, który powtarzając pozdrowienie archanioła Gabriela, kontempluje tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Prośmy Ją, by nas wprowadziła «w kontemplację oblicza Chrystusa i w doświadczanie głębi Jego miłości» (Rosarium Virginis Mariae, 1).

po niemiecku:

2. Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów niemieckojęzycznych. Niech Pan, przez wstawiennictwo nowego błogosławionego, sprawi, że będziecie tak jak on mocni w wierze, niezłomni w nadziei, czynni w miłości. Z serca wam błogosławię.

po węgiersku:

Do was, bracia i siostry węgierskojęzyczni, kieruję najserdeczniejsze pozdrowienia wraz z życzeniem, aby łaska Boża towarzyszyła waszym krokom i oświecała wasze życie. Błogosławię wam z miłością.

po włosku:

Wspominając zaangażowanie bł. Iwana Merza w Akcji Katolickiej, pozdrawiam wiernych włoskojęzycznych. Niech jego przykład chrześcijanina świeckiego pomaga każdemu w sposób konsekwentny odpowiedzieć na otrzymane powołanie. Wszystkim z serca błogosławię.

po serbsku:

Gorąco pozdrawiam i błogosławię wiernych przybyłych z Serbii i Czarnogóry. Moi drodzy, niech wstawiennictwo Matki Pana i bł. Iwana Merza wyjedna wam obfitość łask Bożych.

po polsku:

Pozdrawiam moich rodaków. Dziękuję wam za solidarność z Bośnią i Hercegowiną.

po chorwacku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów z Chorwacji, którzy chlubią się tym, że dali Kościołowi nowego błogosławionego. Niech jego przykład prowadzi was drogami Pana! Z moim błogosławieństwem.

3. Matce Bożej zawierzam swą modlitwę za was wszystkich i najszczerszą wdzięczność za serdeczne przyjęcie, jakie mi zgotowaliście.

I na koniec życzenie: niech Maryja Dziewica przez swe przemożne orędownictwo wyjedna wam u swego Syna Jezusa łaskę zachowania nienaruszonej wiary, niezłomnej nadziei, żarliwej w każdych okolicznościach miłości.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja pielgrzymka papież Jan Paweł II Akcja Katolicka Bośnia podróż apostolska Banja Luka Iwan Merz
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W