Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Kochali Matkę Jezusa

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański» (Beatyfikacja, 23.03.2003)Na zakończenie tej uroczystej Eucharystii pragnę serdecznie i z wdzięcznością pozdrowić wszystkich pielgrzymów, którzy przybyli złożyć hołd nowym błogosławionym.

po francusku:

Pozdrawiam was, drodzy pielgrzymi francuskojęzyczni, którzy przybyliście do Rzymu z okazji beatyfikacji ks. Piotra Bonhomme'a. Szczególne pozdrowienie kieruję do ordynariusza Cahors bpa Gaidona, do sióstr Matki Bożej z Kalwarii i do obecnych tu przedstawicieli władz państwowych. Obyście wszyscy, za przykładem nowego błogosławionego, czerpali ze słowa Bożego siłę do pełnienia waszej codziennej misji!

po niemiecku:

Z serca pozdrawiam wszystkich przyjaciół ze Szwajcarii i Austrii, którzy przybyli w pielgrzymce do Rzymu na beatyfikację m. Charitas Brader i dra Władysława Batthyányego-Strattmanna. Nowi błogosławieni, obrawszy różne drogi życia, z jednakowym poświęceniem służyli Bogu i wypełniali Jego przykazanie miłości. Niech będą dla was żywymi przykładami wiary i świadkami porozumienia między narodami!

po węgiersku:

Z serdecznym pozdrowieniem zwracam się do prezydenta Republiki Węgierskiej pana Ferenca Mádla, do obecnych tu członków Konferencji Episkopatu Węgier oraz do wiernych, przybyłych z tego kraju i ze Słowacji. Niech przykład bł. Władysława Batthyányego-Strattmanna, który codziennie wraz z rodziną odmawiał święty różaniec, umacnia was w oddawaniu czci Maryi.

po hiszpańsku:

Kończąc tę celebrację modlitwą «Anioł Pański», pragnę serdecznie pozdrowić księży kardynałów, biskupów, kapłanów i wiernych, a w szczególności zakonnice z instytutów założonych przez nowe błogosławione: Dolores Rodríguez Sopeńę, Janinę Condesę Lluch i Charitas Brader, a także przedstawicieli władz państwowych przybyłych z różnych krajów hiszpańskojęzycznych. Pociągnięci przykładem tych niezwykłych kobiet, uczcie się od Maryi kontemplować Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju, najdoskonalszy wzór dla każdego chrześcijanina.

po włosku:

Zwrócimy się teraz do Najświętszej Maryi, którą nowi błogosławieni ukochali i czcili ze szczególnym nabożeństwem. Błagajmy Ją, zwłaszcza w tym momencie, o dar pokoju. Jej zawierzajmy w szczególności ofiary toczącej się teraz wojny oraz ich rodziny pogrążone w cierpieniu. Czuję się z nimi duchowo związany sercem i modlitwą.

Homilia podczas beatyfikacji


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja beatyfikacja Piotr Bonhomme Dolores Sopena Janina Lluch Charitas Brader Władysław Batthyany-Strattman
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W