Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


XVII Światowy Dzień Młodzieży w Toronto z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. 23-28 lipca 2002 r.
Jan Paweł II

Dla Boga wszystko

27 lipca 2002. Słowa przed modlitwą «Anioł Pański»W sobotę 27 lipca Ojciec Święty opuścił Strawberry Island i przybył do domu generalnego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Toronto. O godz. 12 odmówił z siostrami w kaplicy modlitwę «Anioł Pański», którą poprzedził następującymi słowami.

Drogie Siostry,

Jestem bardzo wdzięczny za gościnę, której udzieliłyście mi podczas mojego pobytu w Toronto z okazji XVII Światowego Dnia Młodzieży. Wiem, jak ofiarnie pracowały siostry św. Józefa wraz z wieloma innymi wspólnotami zakonnymi, aby przygotować wszystko na to wydarzenie i przyjąć młodych ludzi przybyłych z całego świata. Wszystkim wam oraz każdemu z osobna składam gorące podziękowania.

Wasze zgromadzenie obchodziło niedawno 150. rocznicę powstania. Wspólnie z wami wysławiam Pana, który dokonał cudów poprzez oddanie, ofiarność oraz pokorną i cichą służbę tak licznych sióstr św. Józefa. Proszę Boga, aby nadal wspierał was swoją łaską i darem Ducha Świętego, tak abyście ciągle w waszym zawierzaniu Mu wszystkiego, czym jesteście i czym się staniecie, i w nieustannej gotowości — tak jak Jezus — podejmowały służbę wszędzie, gdzie zostaniecie posłane.

Niech Maryja, Oblubienica Józefa, będzie waszą Matką i Nauczycielką życia oraz świętości.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ofiarność służba św. Józef Światowy Dzień Młodzieży Toronto siostry św. Józefa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W