reklama

Przewodniczka w drodze do świętości

Rozważanie przed modlitwą 'Regina caeli', po beatyfikacji 29.04.2001

1. Zanim zakończymy tę uroczystą liturgię, która dała nam zaznać radości świętych obcowania, zwracamy się z synowską miłością do Maryi Panny, która — jak niegdyś w jerozolimskim Wieczerniku — jest w samym centrum tej społeczności świętych.

Nowi błogosławieni znaleźli w Niej przewodniczkę w swoim pielgrzymowaniu drogami wiary, krzepiący znak niezawodnej nadziei, przykład ofiarnej miłości do Boga i braci. Kto idzie po śladach Chrystusa drogą świętości, doświadcza na tym szlaku macierzyńskiej opieki Maryi.

Niebawem rozpocznie się maj, zachęcam zatem wszystkich, aby starali się przeżyć go w zjednoczeniu z Maryją, odmawiając różaniec indywidualnie i we wspólnotach. W ciągu stuleci bardzo wielu ludzi uczyło się świętości w szkole Najświętszej Panny. Zachęcają nas oni, byśmy się przyłączyli do ich chwalebnej rzeszy, aby razem śpiewać ku czci Królowej niebios.

(po francusku)

2. Drogie Siostry św. Anny i wszyscy pielgrzymi kanadyjscy, którzy przybyliście na beatyfikację Marii Anny Blondin, witam was serdecznie. Niech postać nowej błogosławionej będzie dla was źródłem światła w duchowej wędrówce śladami Chrystusa i niech sprawi, abyście tak jak ona umieli odpowiadać posłusznie na wezwania Ducha Świętego!

(po hiszpańsku)

Pozdrawiając serdecznie Misjonarki Eucharystyczne z Nazaretu i wszystkich pozostałych pielgrzymów mówiących po hiszpańsku, którzy uczestniczyli w tej uroczystej liturgii, pragnę przypomnieć, że nowi błogosławieni w swoim dążeniu do Boga liczyli zawsze na wstawiennictwo Maryi Panny. Niech ich przykład pomaga wam pokładać w Niej ufność we wszystkich okolicznościach.

3. We Włoszech obchodzony jest dziś Dzień Uniwersytetu Katolickiego. Pozdrawiając wykładowców i studentów tej uczelni i życząc im wszystkiego najlepszego, dziękuję tym, którzy na różne sposoby wspomagają jej działalność naukową i kulturalną.

Na koniec pozdrawiam pielgrzymów mówiących po włosku i dziękuję im za pobożny udział w tym spotkaniu. Teraz odśpiewajmy wspólnie Regina caeli.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama