Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

Patronowie Rzymu

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański". 29 czerwca 20021. Obchodzimy dziś uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, «kolumn i fundamentu Miasta Bożego», którzy «zjednoczeni w męczeństwie, krwią przypieczętowują głoszenie Ewangelii» (Liturgia Godzin, tłum. z wyd. włoskiego). Szczególnie raduje się Rzym, który chlubi się tym, że są oni jego głównymi patronami.

Najserdeczniejsze pozdrowienia kieruję do wszystkich pielgrzymów przybyłych z okazji tej radosnej uroczystości i zachęcam ich do uczestniczenia we Mszy św., której — jeśli Bóg pozwoli — będę przewodniczył dziś po południu, o godz. 18, tu na placu św. Piotra.

2. W tym ważnym dniu myślę szczególnie o was, drodzy wierni z diecezji Rzymu, i o tych, którzy żyją w naszym mieście. Składam życzenia wszystkim, którzy noszą imiona Piotra i Pawła, oraz proszę niebieskich patronów o pokój i chrześcijańską pomyślność dla każdego.

Rzymie, bądź wierny twej chrześcijańskiej godności! Światło Ewangelii nie ujmuje blasku twej chwalebnej historii. Co więcej, wszystkiemu nadaje najwyższe znaczenie; przygotowało bowiem drogę Chrystusowi, Zbawicielowi ludzkości. Niech w tej misji zawsze wspierają cię święci Piotr i Paweł; niech ci towarzyszy Najświętsza Maryja Panna, Salus Populi Romani, do której teraz zwrócimy się z pobożną ufnością.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: patron Rzym męczeństwo święty Piotr święty Paweł Piotr i Paweł
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W