Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Wstępujcie w ich ślady

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»Przed końcowym błogosławieństwem Jan Paweł II odmówił z wiernymi modlitwę maryjną «Anioł Pański», którą poprzedził krótkim rozważaniem w kilku językach.

po hiszpańsku:

W Kolumbii obchodzony jest dzisiaj narodowy dzień modlitw o pokój w tym kraju, od lat nękanym przez poważne niepokoje społeczne, którym towarzyszą często zabójstwa, uprowadzenia i inne akty przemocy. Z całego serca włączam się w tę modlitwę, prosząc Boga, aby pomógł przezwyciężyć konflikty i spory, budować trwały pokój, doprowadzić do uwolnienia uprowadzonych i nawiązania uczciwego dialogu, przywracającego więzi braterstwa i solidarności między umiłowanymi synami i córkami Kolumbii.

po francusku:

Witam was, drodzy pielgrzymi, którzy przybyliście z wielu krajów na dzisiejszą beatyfikację. Niech nowe wzory świętości, zwłaszcza abpa Maloyana i s. Emilii Gamelin, pomagają wam samym stawać się świętymi, byście w codziennym życiu dawali wyraziste świadectwo swej miłości do Chrystusa oraz do braci i sióstr, zwłaszcza naj- uboższych!

po niemiecku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów, którzy z diecezji Essen i Münster przybyli do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne. Niech przykład obojga błogosławionych dodaje wam sił i nadziei, abyście umieli każdego dnia służyć swoim życiem Bogu i ludziom. Królowa Pokoju wraz z wszystkimi świętymi i błogosławionymi niech będzie waszą możną Orędowniczką. Z serca udzielam wam Apostolskiego Błogosławieństwa.

po angielsku:

Do obecnych na dzisiejszej beatyfikacji pielgrzymów i gości z krajów anglojęzycznych ponownie zwracam się z wezwaniem, aby w październiku odmawiali codziennie różaniec w intencji pokoju. Proszę Boga o obfite błogosławieństwo dla was i dla waszych rodzin.

po polsku:

Górnicy mają od dziś swojego patrona i opiekuna w błogosławionym górniku Mikołaju Grossie. Szczęść Boże!

po włosku:

Witam serdecznie pielgrzymów mówiących po włosku i dziękuję im za świadectwo czci, jaką darzą nowych błogosławionych.

Pragnę dziś wspomnieć ofiary katastrofy lotniczej, jaka trzy dni temu wydarzyła się nad Morzem Czarnym. Proszę Boga, aby dał im wieczny odpoczynek i pocieszył tych, którzy opłakują ich tragiczną śmierć. Wszelkie ludzkie cierpienie zawierzmy teraz wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, odmawiając wspólnie modlitwę «Anioł Pański».


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: beatyfikacja błogosławieni Mikołaj Gross Eugenia Picco Alfons Maria Fusco Tomasz Maria Fusco Ignacy Maloyan Emilia Tavernier Gamelin Eutymia Uffing
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W