Pozdrowienie końcowe po Liturgii Słowa

Przemówienia i inne teksty z papieskiej podróży do Polski 1999

Bóg zapłać za wszystkie dary. Widać, że Zagłębie jest szczodre. Bóg zapłać za waszą szczodrość, Bóg zapłać za waszą gościnność.

Szczególne słowo kieruję do kapłanów. Statystyka pokazuje, że jest was w tej gęsto zaludnionej diecezji stosunkowo mało. Wiem jednak, że nie brak wam ducha i że z odwagą i ofiarnością podejmujecie często trudne wyzwania duszpasterskie. Niech Bóg wam błogosławi w tym dziele.

Cieszę się, że w Zagłębiu rozwija się życie zakonne. Proszę Boga o dar nowych powołań, aby wspólnoty zakonne rozwijały się i były zaczynem dobra pośród tego ludu.

Pozdrawiam młodzież. Dziękuję za liczne zgromadzenie młodych i za to, że dajecie znać o sobie.

Pozdrawiam obecnych tu przedstawicieli władz Rzeczypospolitej, władz wojewódzkich i samorządowych, z wojewodą śląskim, z przewodniczącym sejmiku śląskiego i prezydentem miasta Sosnowca.

Szczególne pozdrowienie kieruję do ludzi chorych. Miłość tych, którzy was otaczają, niech przynosi ukojenie wszelkiego cierpienia. Proszę też, nie zapominajcie o mnie w waszych modlitwach.

Jaworzno specjalnie czekało, czekało ze swoim obrazem Matki Bożej, aż ich biskup zostanie Papieżem, i wtedy go ukoronowali. I ja też dziękuję i wszystkim mówię: «Szczęść Boże!»

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao