Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

ŁĄCZY NAS KAPŁAŃSTWO

Przemówienie w dniu 80-tych urodzin Ojca Świętego. 18.05.2000Po Eucharystii sprawowanej na placu św. Piotra, Jan Paweł II w Domu św. Marty w Watykanie spożył obiad wspólnie z kardynałami, biskupami i grupą księży. W czasie posiłku życzenia urodzinowe złożył Ojcu Świętemu dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Bernardin Gantin. Na zakończenie spotkania głos zabrał Papież wyrażając radość, że może obchodzić urodziny w dniu Jubileuszu Kapłanów.

Moi drodzy!

Dzień dzisiejszy jest w całości pod znakiem «dziękczynienia», «eucharystii», dlatego zanim się pożegnamy, pragnę jeszcze podziękować.

Podziękować przede wszystkim Bogu, który «wieńczy rok swoimi dobrami» (psalm) i który pośród wielu dni Wielkiego Jubileuszu pozwolił nam przeżyć ten dzień poświęcony kapłanom. Cieszę się zwłaszcza z tego, że obchodzę moje urodziny w tym wymiarze kapłańskim, fundamentalnym wymiarze mojego i waszego życia.

Dziękuję kard. Bernardinowi Gantinowi za jego słowa oraz wam wszystkim, drodzy współbracia kardynałowie, za hojność, jaką zechcieliście okazać wydając ten obiad. Słowa wdzięczności kieruję do sióstr i całego personelu Domus Sanctae Marthae, za uprzejmość i troskę, z jakimi nas goszczą, naprawdę godne patronki tego domu. Po porannej liturgii, uroczystej i zarazem przepojonej braterską miłością, ten wspólny posiłek pozwolił mi wyrazić więź rodzinną, jaka łączy mnie z każdym z was. Znacząca jest także obecność grupy kapłanów — przedstawicieli tych wszystkich, którzy wzięli udział w tej jubileuszowej uroczystości.

Pragnę odwzajemnić wasze wyrazy serdecznego przywiązania i cieszę się, że mogę to uczynić na sposób prawdziwie kapłański, zapewniając was, że dziś wieczorem będę o was pamiętał w modlitwie nieszpornej, zawierzając każdego z was Najświętszej Pannie, Matce Kapłanów.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: papież kapłan kapłaństwo urodziny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W