Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Proszę Matkę Bożą o opiekę nad wami

15 X 2004 — Z okazji koncertu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej15 października 2004 r., w przeddzień rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę św. Piotra, w Auli Pawła VI odbył się uroczysty koncert Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej. Artyści wykonali m.in. takie utwory, jak: «Niezwyciężona i legendarna», «Poletko», «Święta wojna», «Kalinka», «Va' pensiero» Verdiego, a na zakończenie po polsku «Szumi dokoła las». Jan Paweł II podziękował wykonawcom za bogaty program artystyczny i oddał ich w opiekę Matki Bożej Kazańskiej.

Moi Drodzy!

1. Pozdrawiam chór i orkiestrę Armii Rosyjskiej wraz z jej dyrektorem, i dziękuję. Serdeczną myślą obejmuję księży kardynałów, biskupów, władze, pana ambasadora Litwina, przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej, oraz wszystkich, którzy zechcieli tu przybyć. Wszystkich pozdrawiam i z serca dziękuję.

Dziś wieczorem został nam zaprezentowany repertuar folklorystyczny, na który złożyły się melodie, pieśni i tańce tradycyjne, odzwierciedlające najautentyczniejszy charakter szlachetnego narodu rosyjskiego.

2. Bardzo dziękuję za wszystko, drodzy przyjaciele z chóru i orkiestry Armii Rosyjskiej.

Szczególną wdzięczność wyrażam panu Andermannowi oraz tym, którzy na różne sposoby współpracowali przy realizacji tego wydarzenia artystycznego. Dziękuję także włoskiej telewizji RAI za to, że zechciała rozpowszechnić je przez mondowizję.

O opiekę nad wszystkimi, a w szczególności nad członkami Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej proszę Matkę Bożą Kazańską, której ikona niedawno wróciła do Rosji, ziemi, która jest mi szczególnie droga.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kultura artyści taniec pieśń Armia Rosyjska koncert u papieża Federacja Rosyjska
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W