Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Pielgrzymka Jana Pawła II do Ziemi Świętej 20-26 marca 2000 r.
Jan Paweł II

KOŚCIÓŁ WAS ROZUMIE

Ceremonia pożegnalna. 22 marca — BetlejemPrzed odlotem z Betlejem na lądowisku helikopterów Ojca Świętego pożegnał przewodniczący Samorządu Palestyńskiego Jasir Arafat. Zwracając się do niego Papież powiedział:

Ekscelencjo!

Cieszę się, że miałem sposobność raz jeszcze podziękować panu i odwzajemnić wizytę, jaką złożył mi pan w Watykanie. Dziękuję za serdeczne przyjęcie. Jest to ważny moment w procesie budowania pokoju w tym regionie. Wiele już dokonano, ale wiele jeszcze pozostaje do zrobienia, aby wszystkie narody regionu mogły żyć w zgodzie, opartej na poszanowaniu praw i godności wszystkich.

Nasze dzisiejsze spotkanie jest potwierdzeniem, że Kościół katolicki będzie nieustannie dążył do pokoju na Bliskim Wschodzie jako partner wszystkich ludów. Kościół rozumie aspiracje różnych narodów i konsekwentnie głosi, że tylko dzięki dialogowi te aspiracje mogą się urzeczywistnić, miast pozostać tylko marzeniem. Jestem wdzięczny za uznanie, jakie mi dziś tutaj okazaliście. Wiem, że wy także jesteście przekonani, iż tylko cierpliwy i odważny dialog otworzy drogę do przyszłości, jakiej wasz naród ma prawo oczekiwać. Powierzając to wielkie wyzwanie Wszechmogącemu Bogu, modlę się o obfite błogosławieństwo niebios dla pana, pańskiej rodziny i dla narodu palestyńskiego.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pielgrzymka Jan Paweł II Betlejem Palestyna Ziemia Święta Bliski Wschód Arabowie Palestyńczycy Jasir Arafat
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W