Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż Jana Pawła II do Azerbejdżanu i Bułgarii, 22-26.05.2002
Jan Paweł II

Bądźcie «żywymi kamieniami» Kościoła

25 maja — Sofia. Wizyta w konkatedrze pw. św. JózefaPo południu Ojciec Święty nawiedził konkatedrę katolicką obrządku łacińskiego pw. św. Józefa w Sofii. W przemówieniu do wiernych zebranych w świątyni wyraził radość, że wkrótce przystąpią oni do budowy nowej katedry, która zastąpi pierwszą, zniszczoną w czasie bombardowań w marcu 1944 r.

Drodzy Bracia i Siostry!

1. «Bóg (...) pokoju (...) niech was uzdolni do wszelkiego dobra, byście wypełnili Jego wolę; niech sprawi w was, co miłe jest w Jego oczach, przez Jezusa Chrystusa, któremu chwała na wieki wieków» (Hbr 13, 20-21).

Tymi słowami, pochodzącymi z Listu do Hebrajczyków, pozdrawiam was serdecznie w tej konkatedrze pw. św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.

Zwracam się przede wszystkim do bpa Georgi Jowczewa, kapłanów, zakonników i zakonnic. Z tego miejsca pragnę pozdrowić również wszystkich wiernych katolików obrządku łacińskiego, rozsianych po różnych regionach Bułgarii, a zwłaszcza dzieci, chorych i ludzi w podeszłym wieku.

2. Z radością przyjąłem wiadomość, że już niebawem rozpocznie się budowa nowej katedry, która stanie niedaleko stąd, na miejscu, gdzie znajdował się stary kościół, zniszczony podczas wojny. Modlę się i życzę, abyście na wzór tych różnych kamieni, potrzebnych do budowy świątyni, stawali się «żywymi kamieniami», którymi macie być wszyscy, na mocy chrztu, «budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, miłych Bogu przez Jezusa Chrystusa» (1 P 2, 5).

Wstawiennictwo i przykład bł. Jana XXIII, kórego ojcowska postać wita was przy wejściu do tego kościoła, niech wam towarzyszą i pomagają na drodze waszego życia. Przyjmijcie moje Apostolskie Błogosławieństwo.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Kościół Katolicy wojna podróż Bułgaria
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W