Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Trzecia podróż apostolska Jana Pawła II do Słowacji, 11-14 września 2003 r.
Jan Paweł II

Aby świat uwierzył

12 września 2003 — Bańska Bystrzyca. Spotkanie ekumeniczneW siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami niekatolickich Kościołów i Wspólnot oraz z głównym rabinem Słowacji. «To rodzinne spotkanie — podkreślił w przemówieniu Ojciec Święty — ma szczególną wagę i znaczenie. Jest bowiem okazją, by usłyszeć w głębi serca żarliwą modlitwę Boskiego Nauczyciela: 'aby wszyscy stanowili jedno (...), by świat uwierzył'».

Z serca was pozdrawiam w imię Pańskie, umiłowani Bracia! Dziękuję wam, że przybyliście do Bańskiej Bystrzycy, żeby spotkać się z Papieżem. Wasza obecność jest wymownym świadectwem serdecznej współpracy i porozumienia, jakie cechują życie uczniów Chrystusa na ziemi słowackiej.

To rodzinne spotkanie ma szczególną wagę i znaczenie. Jest bowiem okazją, by usłyszeć w głębi serca żarliwą modlitwę Boskiego Nauczyciela: «aby wszyscy stanowili jedno (...), by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś» (J 17, 21).

Wraz z wami proszę Wszechmogącego Pana, aby nas utwierdzał w wypełnianiu wspólnego zadania, jakim jest głoszenie Ewangelii ludziom naszych czasów i dawanie jej świadectwa. Oby zechciał On przyspieszyć nadejście dnia, w którym będziemy mogli razem sławić Jego Imię w pełnej komunii wiary i miłości.

«Bóg pokoju niech uświęca was całych, aby nietknięty duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa» (1 Tes 5, 23). Takie są moje życzenia i modlitwa za was i tych wszystkich, którzy powierzeni są waszej pasterskiej trosce.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ekumenizm jedność Kościoła Słowacja Bańska Bystrzyca świadectwo Ewangelii
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W