Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Papieża Jana Pawła II do Grecji, Syrii i na Maltę, 4-9.05.2001
Jan Paweł II

NIECH BÓG WAS BŁOGOSŁAWI

9 maja 2001 — Valletta - Pozdrowienie końcowe po Mszy śwPrzed końcowym błogosławieństwem Jan Paweł II pozdrowił grupy wiernych, którzy z różnych powodów nie mogli przybyć na miejsce liturgii i uczestniczyć bezpośrednio w sprawowanej przez niego Eucharystii.

Szanowny Panie Prezydencie De Marco, Księże Arcybiskupie Mercieca, Księże Biskupie Cauchi i Księże Biskupie Depasquale, drodzy Mieszkańcy Malty i Gozo!

Bóg wam zapłać za waszą dobroć i miłość!

Pragnę wam podziękować za gorliwy udział w tej liturgii. Przez modlitwy i śpiewy uczestniczyliśmy w wielkiej radości, jakiej zaznaje Kościół, ogłaszając błogosławionymi dwóch synów tych wysp oraz zakonnicę, która spędziła tutaj większą część swego życia, stając się wzorem zakonnej konsekracji.

Gdy wrócicie do domów, zanieście błogosławieństwo Papieża swoim bliskim i sąsiadom, którzy nie mogli tu przybyć.

Pragnę zwłaszcza dać wyraz serdecznej i solidarnej pamięci o pewnych kategoriach osób, które nie są tu obecne fizycznie, ale z pewnością łączą się z nami duchowo.

Z całego serca pozdrawiam mieszkańców wyspy Gozo, której tym razem nie było mi dane odwiedzić.

Przesyłam specjalne pozdrowienie zakonnicom z sześciu wspólnot klauzurowych. Wiem, że modlą się one codziennie za Papieża. Drogie siostry, dziękuję wam i proszę, byście nadal były duchowymi filarami Kościoła.

Pamiętam o ludziach starszych i czuję się z nimi blisko związany. Chorym mówię: zachowujcie nadzieję i bądźcie mocni! Możecie bardzo wiele wnieść w Chrystusowe dzieło odkupienia, łącząc swoje cierpienia z męką ukrzyżowanego Pana.

Szczególnie gorąco pozdrawiam więźniów z zakładu karnego Corradino. Wiem, że bardzo pragnęliście, aby Papież odwiedził was, waszych bliskich i przyjaciół, oddając w ten sposób cześć pamięci św. Pawła, apostoła-więźnia. Nie było to jednak możliwe. W duchu ogarniam was wszystkich uściskiem i modlę się o obfitość łask Bożych dla was. Niech Bóg błogosławi was wszystkich!

Dzisiaj znów docierają do nas z Ziemi Świętej smutne wieści o straszliwych aktach przemocy, wymierzonych nawet przeciw niewinnym młodym ludziom. Wszyscy musimy jeszcze usilniej modlić się o pokój w ziemi Jezusa.

po maltańsku:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: św. Paweł przemoc beatyfikacja Ziemia Święta zakład karny Malta Gozo La Valetta Corradino
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W