Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Wszystkich zawierzam Pani JasnogórskiejW sobotę 25 sierpnia, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Jan Paweł II sprawował na dziedzińcu letniej rezydencji w Castel Gandolfo Eucharystię dla kilkuset Polaków, w tym również dla grupy osób konsekrowanych z Instytutu Świeckiego Pomocnic Maryi Jasnogórskiej Matki Kościoła, założonego przez sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Na początku Mszy św. Jan Paweł II zawierzył na nowo Matce i Królowej Polski całą Ojczyznę.

«Gdy nadeszła pełnia czasu, Bóg zesłał swojego Syna, zrodzonego z niewiasty» (Ga 4, 4). Ta zbawcza tajemnica, w której niezastąpioną rolę Bóg wyznaczył niewieście — Maryi z Nazaretu, uobecnia się nieustannie w Eucharystii. Gdy sprawujemy Mszę św., staje pośród nas Matka Bożego Syna i wprowadza nas w misterium Jego odkupieńczej Ofiary. W ten sposób staje się pośredniczką łask, jakie z tej Ofiary płyną na Kościół i wszystkich wierzących.

Na jutro przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Moje myśli biegną na Jasną Górę, gdzie od wieków Czarna Madonna odbiera cześć jako Matka i Królowa polskiego narodu. Na nowo zawierzam Jej opiece naszą Ojczyznę i wszystkich rodaków.

Wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej przywodzi na myśl postać Jej wielkiego czciciela, kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym roku Kościół w Polsce uroczyście obchodzi 100-lecie jego urodzin. Pragnę dzisiaj w sposób szczególny włączyć się w te obchody, dziękując Bogu za wszelkie dobro, jakiego doświadczałem od niezapomnianego Prymasa Tysiąclecia.

Cieszę się, że to dziękczynienie mogę składać wraz z jego duchowymi córkami z Instytutu Świeckiego Pomocnic Maryi Jasnogórskiej Matki Kościoła. Serdecznie was pozdrawiam i dziękuję za to, że staracie się kontynuować dzieło waszego ojca założyciela.

Pozdrawiam wszystkich tu obecnych. Wszystkich zawierzam opiece Jasnogórskiej Królowej.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Częstochowa Stefan Wyszyński zawierzenie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W