Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Pielgrzymka Jana Pawła II do Ziemi Świętej 20-26 marca 2000 r.
Jan Paweł II

ŁASKA SPOTKANIA

Wizyta u Patriarchy Torkoma II Manoogiana. 26 marca — Jerozolima26 marca przed południem Jan Paweł II odwiedził ormiańskiego Patriarchę prawosławnego Torkoma II Manoogiana. Podczas spotkania Papież powiedział:

Wielce Błogosławiony Patriarcho!

Z wielką przyjemnością odwiedzam cię w twojej rezydencji, wspominając z radością nasze spotkanie w Rzymie przy okazji pamiętnej wizyty Jego Świątobliwości Karekina I w grudniu 1996 r. Z całego serca pragnę powtórzyć dziś słowa, które wówczas skierowałem do Katolikosa Patriarchy wszystkich Ormian: «Niech łaska tego spotkania i jego serdeczna atmosfera staną się 'lampą, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach' (por. 2 P 1, 19)».

Nasze dzisiejsze spotkanie jest kolejnym krokiem naprzód, jaki Pan pozwala nam uczynić na drodze ku umocnieniu więzi między Kościołem katolickim a Ormiańskim Kościołem Apostolskim. W obecnym Roku Jubileuszowym, gdy modlimy się szczególnie gorąco, aby Bóg obdarzył nas darem jedności, niech nasza przyjaźń będzie niczym modlitwa wznosząca się ku Ojcu jak kadzidło, jak wonność wieczornej ofiary złożonej na krzyżu przez Jego umiłowanego Syna.

Wielce Błogosławiony Patriarcho, odwiedzając twoją siedzibę czuję się jak brat pośród braci, którzy wspólnym wysiłkiem starają się budować Kościół Chrystusowy. Dziękuję wam za gościnne powitanie i proszę zmartwychwstałego Pana, aby obdarzył was oraz całe duchowieństwo i wszystkich wiernych Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego w Ziemi Świętej pomyślnością, radością i pokojem.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pielgrzymka Jan Paweł II Armenia Ziemia Święta ormianie Torkom II Manoogian
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W