Papież was pozdrawia i dziękuje

Przemówienie podczas spotkania z organizatorami, XVII Światowy Dzień Młodzieży z Janem Pawłem II, 23-28.07.2002


Jan Paweł II

Papież was pozdrawia i dziękuje

28 lipca 2002. Spotkanie z organizatorami Dnia Młodzieży

W niedzielę 28 lipca po południu w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Toronto Jan Paweł II spotkał się z organizatorami XVII Światowego Dnia Młodzieży. W krótkim przemówieniu podziękował im za pracę włożoną w przygotowanie tego wielkiego wydarzenia i udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa.

Drodzy Przyjaciele,

Pozdrawiam was i dziękuję, że przybyliście spotkać się ze mną na zakończenie XVII Światowego Dnia Młodzieży.

Podziękowania składam przede wszystkim na ręce arcybiskupa Toronto kard. Ambrozica, który razem z bpem Anthonym Meagherem kierował przygotowaniami do tego wielkiego wydarzenia. Dziękuję również wszystkim, którzy swą ofiarną pracą przyczynili się do pomyślnego przebiegu tych obchodów, oraz osobom, które wsparły to dzieło środkami finansowymi.

Cieszę się, że mogłem spotkać młodzież Pierwszych Ludów (plemion indiańskich) z kraju bł. Katarzyny Tekakwithy. Słusznie nazywacie ją kaiatano — osobą najszlachetniejszą i najbardziej godną szacunku. Niech będzie dla was przykładem, w jaki sposób chrześcijanie mogą być solą i światłem ziemi.

Szczególne słowa wdzięczności kieruję do młodych oraz starszych członków Krajowego Komitetu Światowego Dnia Młodzieży. Wiem, ile wysiłku wielkodusznie wkładaliście w to dzieło przez ostatnie dwa lata. W imieniu wszystkich młodych ludzi, którzy przybyli do Toronto i korzystali z owoców waszej pracy, Papież mówi: dziękuję!

Niech Wszechmogący Bóg błogosławi wam i waszym rodzinom.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao