Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Razem z wami dziękuję za dar kapłaństwa

24 III 2005 — Msza św. Krzyżma w Wielki CzwartekDrodzy Kapłani, drodzy Bracia i Siostry!

Łączę się duchowo z wami wszystkimi, zgromadzonymi w Bazylice Watykańskiej na uroczystej Mszy św. Krzyżma. Pozdrawiam kard. Giovanniego Battistę Re, który przewodniczy tej świętej Liturgii, oraz czcigodnych braci kardynałów i biskupów. Pozdrawiam was, drodzy kapłani diecezji rzymskiej, a także was, przybyłych z innych tak licznych regionów świata. Pozdrawiam was, drodzy diakoni, drodzy zakonnicy i zakonnice, drodzy wierni, którzy reprezentujecie cały Lud Boży.

W tej liturgii upamiętniamy dzień, w którym Chrystus przekazał apostołom swoje kapłaństwo. My, kapłani, na nowo przeżywamy te chwile duchowej bliskości, jakiej doznawał Jezus w Wieczerniku ze swoimi «przyjaciółmi» w przeddzień męki, śmierci i zmartwychwstania. Jesteśmy Jego «przyjaciółmi» i z sercem pełnym wdzięczności odnawiamy obietnice kapłańskie, złożone z wielkodusznym entuzjazmem w dniu naszych święceń.

Pozostając w moim mieszkaniu, duchowo jestem pośród was, moi drodzy, za pośrednictwem telewizji. Razem z wami dziękuję Bogu za dar i tajemnicę naszego kapłaństwa, razem z wami i z całą rodziną wierzących modlę się, aby w Kościele nigdy nie zabrakło licznych i świętych kapłanów.

Te moje życzenia i modlitwy zawierzam Maryi, Matce Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana.

Wszystkim udzielam mojego błogosławieństwa!

Z Watykanu, 24 marca 2005 r.

Jan Paweł IIopr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: powołania powołanie kapłan kapłaństwo wieczernik Wielki Czwartek triduum Msza św. Krzyżma
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W