Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


List wikariusza Rzymu kard. Camilla Ruiniego10 marca został opublikowany list wikariusza generalnego Ojca Świętego dla diecezji Rzymu kard. Camilla Ruiniego do kapłanów, diakonów, zakonników, zakonnic i wiernych świeckich diecezji w związku z sesją zamykającą dochodzenie diecezjalne w sprawie życia, heroiczności cnót i sławy świętości Sługi Bożego Jana Pawła II.

Umiłowani, z radością zawiadamiam was, że postulator sprawy beatyfikacyjnej i kanonizacyjnej Sługi Bożego Jana Pawła II, ks. prał. Sławomir Oder, poinformował mnie, że w poniedziałek 2 kwietnia br., w drugą rocznicę pobożnej śmierci naszego ukochanego i nieodżałowanego Pasterza Jana Pawła II, będzie mogła się odbyć sesja zamykająca dochodzenie diecezjalne w sprawie życia, heroiczności cnót i sławy świętości tegoż Sługi Bożego Jana Pawła II (Karola Wojtyły). Zapraszam was zatem do udziału w tym wydarzeniu, które — poprzedzone Liturgią Godzin (Hora Sexta) — będzie miało miejsce w bazylice św. Jana na Lateranie w poniedziałek 2 kwietnia 2007 r. o godz. 12.

Na zakończenie sesji zamykającej dochodzenie diecezjalne na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego na Lateranie zostanie zainaugurowana wystawa rysunków plastyka Naniego Tedeschiego, zatytułowana «Totus Tuus». Jan Paweł II w 60 rysunkach Naniego Tedeschiego, która będzie udostępniona publiczności o godz. 14 i pozostanie otwarta do 1 czerwca.

Pragnę również gorąco zaprosić wszystkich kapłanów i wiernych diecezji do wzięcia udziału w Mszy św. za Papieża Jana Pawła II po południu 2 kwietnia — o godz. 17.30 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, której będzie przewodniczył Ojciec Święty Benedykt XVI.

Aby uczestniczyć w tej Mszy św., należy zaopatrzyć się w bilety, całkowicie bezpłatne, które można będzie odbierać w Prefekturze Domu Papieskiego.

Z nadzieją, że licznie przybędziecie, przy tej okazji serdecznie wszystkich pozdrawiam w Panu i błogosławię.

Kard. Camillo Ruini
Wikariusz generalny Ojca Świętego dla diecezji Rzymu


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: świętość papież Jan Paweł II beatyfikacja kanonizacja heroiczność cnót proces beatyfikacyjny proces diecezjalny

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W