Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Biuro Prasowe KEP: notatka

RELACJA ZE SPOTKANIA NA FRANCISZKAŃSKIEJ 3 - cz.1Benedykt XVI pojawił się wieczorem w "oknie papieskim" na Franciszkańskiej 3. "Dziękuję wam za tę obecność i za serdeczne przyjęcie" - powiedział do zgromadzonej młodzieży.

Papież wyraził wdzięczność, że młodzi przybyli pod "papieskie okno" zgodnie z tradycją, jaka powstała podczas pobytów Jana Pawła II w Krakowie.

Zaznaczył, iż wie, że każdego drugiego dnia miesiąca w godzinie śmierci trwają tu modlitwy o wyniesienie go do chwały ołtarzy. "Niech ta modlitwa wspiera tych, którzy zajmują się sprawą beatyfikacji, i ubogaca wasze serca wszelkimi łaskami" - powiedział Papież.

Przypomniał słowa Jana Pawła II z ostatniej podróży do Polski, które wypowiedział właśnie na Franciszkańskiej 3, że "pomimo starości, pomimo śmierci - młodość w Bogu". Benedykt XVI dopowiedział: " A dzisiaj - pomimo śmierci - jest między nami młody w Bogu. Zachęca nas, abyśmy ożywiali w sobie łaskę wiary, odnowili się w Duchu".

Poprzez zebranych Papież polecił zanieść papieskie pozdrowienie i błogosławieństwo ich krewnym i przyjaciołom.


opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież Kraków podróż do Polski Podróż Benedykta XVI do Polski Trwajcie mocni w wierze Franciszkańska 3
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W