Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Biuro Prasowe KEP: notatka

RELACJA Z LOTNISKAO godzinie 11.00 na warszawskim lotnisku wojskowym wylądował papieski samolot. Benedykt XVI został radośnie powitany przez Polaków, szczególny entuzjazm wzbudził przemawiając po polsku.

Zebranym przedstawicielom władz, na czele z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, oraz duchowieństwa - Księdza Prymasa Józefa Glempa, biskupów i kapłanów oraz licznie zgromadzonym wiernym Papież wyjaśnił, że "nie jest to tylko podróż sentymentalna, choć i to ma swoje znaczenie, ale wędrówka wiary, wpisana w misję, jaką powierzył mi Pan w osobie Piotra apostoła, który został powołany, aby utwierdzać braci w wierze". Nawiązując do hasła pielgrzymki: "Trwajcie mocni w wierze", Benedykt XVI zaznaczył również: "Bardzo bym chciał, aby te dni przyniosły umocnienie w wierze nam wszystkim - wiernym Kościoła, który jest w Polsce, i mnie samemu". Papież ogarnął swymi myślami także niewierzących: "Dla tych, którym brak łaski wiary, ale mają serca pełne dobrej woli, ta wizyta niech będzie czasem braterstwa, życzliwości i nadziei".

Na zakończenie swego przemówienia, Papież poprosił o modlitwę w intencji tej pielgrzymki.


opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Warszawa lotnisko podróż do Polski Podróż Benedykta XVI do Polski Trwajcie mocni w wierze
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W